Obavijest

Collapse
No announcement yet.

mario

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    mario

    Za početak prvo da ka?žem da se zovem Mario (kao ??ta se vidi iz nick name),
    a drugo da Vas sve od srca lijepo pozdravim.

    Naime, izuzetno sam pozitivno iznenađen sa kojom dozom se večina Vas trudi svakome pomoči ??to savjetom ??to na drugi način, stvarno sam fasciniran!

    Zadnja 2-3 tjedna sam pročitao dosta tema na forumu i stvarno svaka Vam čast.

    Tokom dosada??njeg ?života i iskustva nailazio sam samo na destruktivce i "prijatelje" koji su jedva čekali zabit no?ž u leđa, a na ovom forumu nekako osječam zajedni??tvo.

    Ja se nalazim na jednoj ?životnoj prekretnici i tribam jedan savjet od Vas.

    Naime do sada sam u ?životu radio dosta toga, ali nemogučnost normalnog poslovanja i ?života u lijepoj na??oj me dovodi do ludila, jer sam veliki realista, a u na??oj meni drgoj domovini na?žalost ni??ta nije realno!!!

    Stoga sam odlučio poku??ati ne??to novo!

    Preči ću na stvar,

    odlučio sam se za prekfalifikaciju i dosta sam se raspitivao i sazna i na forume probleme za ukrcaj kao kadet ili za asistenturu i stoga me interesira sa va??eg stajali??ta jer ste več iskusni i prekaljeni pomorci ??to bi savjetovali s obzirom na du?žinu ??kolovanja i te?žinu, na mogučnost ??to lak??eg ukrcaja, i ??to prije vremenskog dolaska do pune plače na brodu ??to upisati?!

    Nautičara , strojara ili električara?

    Malo sam se raspisao ali po??to sam novi htio sam se ukratko i predstaviti pozdraviti Vas i upitati za taj savjet.


    unaprijed hvala i pozdrav
    [I]

    #2
    upisi sto ti najvise pase, sto ces zavrsavat nesto ako ti to sutra ne bude odgovaralo. brod je specificna sredina gdje ti i najmanja sitnica zna zasmetati, i sad stvarno moras razmislit sto upisat, koju skolu zavrsit. za nac posao najbolje ti je upisat za strojara, ali ne moze svako ni to radit. za vazda bit sredjen, upicanjen, bit gospodin covjek upisi nautiku. na kraju ako se oces ubit upisi za struju, dobro to ti valja ako imas afiniteta za kompjutere tv sisteme i slicno. u adramara upise u sbk, skola ti traje par mjeseci. i sretno

    Comment


      #3
      Pa Mario, osim imena i vlastite nedoumice zapravo ništa drugo specifično nisi ni rekao što se tiče samog predstavljanja. Ne da me je osobno puno briga, ali ne možeš očekivati nikakve podatke na outputu ako prije nisi napravio nekakav input, tako da ti je morskipas01 puno i rekao. Aj zdrav budi i veseal, osvježenje je bar utoliko što se netko javio na forumu sa idejom o prekvalifikaciji u električara radi ukrcaja, svi drugi dosad su znali samo pitati da li makinja ili paluba.... Sretno!
      Last edited by Le Amateur; 05-08-11, 11:55 PM.
      Dalmacija - hrvatska ruža svjetova

      Udruga Pomoraca Hrvatske

      Comment


        #4
        A to ima svoje +/- strane. Prekvalificija za eletricara je dobra sto se lako prekvalificirat(svak moze danas bit elektricar,sad koliko dobar to je upitno),kraca je asistentura sto znaci da mozes brze napredovat,posao relativno lagan tesko da ces se oznojit,ali s drugu stranu teze naci posao,u vrijeme recesije prvo se rjesavaju struja,uglavnom nisu minimum manning na brodu...Sad posto je asistentura 6 mjeseci kraca i ako ne nadjes posao odma nakon asistenture jos si uvijek 6 mjeseci ispred kolega palubaraca i masinaca.
        Sad kad ovo sve poslozis na papir odluka je na tebi.
        NE EU-ropskoj uniji!!!

        http://web6907.netdomena2.com/Forum/...=active_topics

        Comment

        Working...
        X