Dobro došli na Pomorac.net!

Dobro došli na Odredište svih Pomoraca - Pomorac.net, zajednicu ljudi sa iskustvom i znanjem. Molimo vas da se registrirate ukoliko niste i poštujte pravila foruma. Za sve probleme vezane uz forum saljite mail na stijepo.jokic@pomorac.net ili upotrijebite Contact Us formu na dnu stranice.

Učlanite se

Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Scrubber

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Scrubber

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje i molim pomoc.
    Treba se odredit koji i koliki scrubber ce se ugradit u kemikal tanker od 45000t pa ima li ko sa kakvim iskustvom da mi pomogne oko rada i mogucnosti scrubbera.

Unapred hvala

Originally posted by Elec View Post
    Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje i molim pomoc.
    Treba se odredit koji i koliki scrubber ce se ugradit u kemikal tanker od 45000t pa ima li ko sa kakvim iskustvom da mi pomogne oko rada i mogucnosti scrubbera.

Unapred hvala
    Alfa laval najvjerojatnije a dimenzije bi trebao potraziti samo sto je na vlcc-u dosta veci.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Comment

malo mi je cudno da prepustaju odluku ugradnje scrubbera clanu posade
      osim toga to se radi na nacin da se tehnicki podatci motora posalju firmama koje izradjuju tj ugradjuju scrubbere a onda se na osnovu njihovih ponuda odredi koji ce se nabaviti
      to je ipak malo veci projekt da bi se skupljali odgovori po forumima
      nije bitno šta je rečeno , nego ko je reka

Comment

Točno tako
        Za to trebaju posebni proračuni
        Ali očito hoće uštedit što je nemoguće

Comment

Originally posted by sax View Post
          Točno tako
          Za to trebaju posebni proračuni
          Ali očito hoće uštedit što je nemoguće
          taman projekt za posadu, proracun, naruciti materijal i zavariti i posli ga digniti i ugraditi s chain blokovima...dizel je prava stvar, kakvi scruberi

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

Comment

Scrubber. Prevara i pranje love žešće. Ne truje se atmosfera, samo more

Comment

Originally posted by kire808 View Post
              Scrubber. Prevara i pranje love žešće. Ne truje se atmosfera, samo more
              Istina ziva , puna paluba bude krepanih ptica , od oblaka bijelog dima na palubi se nemoze ziviti.

Comment

Originally posted by antezd View Post
                Istina ziva , puna paluba bude krepanih ptica , od oblaka bijelog dima na palubi se nemoze ziviti.

Katastrofa

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Comment

Samo lng.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Comment

Originally posted by nikola1983 View Post
                    taman projekt za posadu, proracun, naruciti materijal i zavariti i posli ga digniti i ugraditi s chain blokovima...dizel je prava stvar, kakvi scruberi

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
                    a di su alkalni tankovi, separatori, control paneli ....... jbte taj scrubber je postrojenje boli glava a ne neka pizdarija sta se naruci sa ebaya pa meho i struja to montiraju
                    nije bitno šta je rečeno , nego ko je reka

Comment

Radio sam na cruiseru kao 1st eng EGCS prije nekoliko godina, i bio sam u implementaciji i pokretanju. Meni osobno jako zanimljivo bilo i dosta sam naucio o tome a bio sam 7 dana na tecaju ali praksa mi je pomogla pun gas, pogotovo kad moras u roku od par minuta iz alarma (u ECA zoni) se vratit out of alarm

Sent from my iPhone VIA Pomorac.net
                      Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor[url=http://www.freesmileys.org/smileys.php][img]http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-transport031.gif[/img][/url]

Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad.

Ne kajem se toliko zbog gresaka koje sam ucinio , koliko zbog dobrih stvari koje sam uradio za pogresne ljude.

Cijeniti drugoga je odlika koja pokazuje koliko zelis da cijenu tebe.

Comment

Originally posted by Magna View Post

a di su alkalni tankovi, separatori, control paneli ....... jbte taj scrubber je postrojenje boli glava a ne neka pizdarija sta se naruci sa ebaya pa meho i struja to montiraju
                        Mogu li ja to onda montirat i i narucit s ebay?

Imam elementarno znanje mehanike i i nesto letrike vezano
                        za 220v instalacije.
                        Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"

Iako je "ponavljanje majka mudrosti", mislim da iznošenje tvrdnji poput "danju je svjetlo, a noću tama" pomalo gubi smisao!

Comment

Rekla bj ti moja profa iz hrvatskog jezika u srednjoj skoli:
                          “Javašluk”

Comment

Working...
                          X