Dobro došli na Pomorac.net!

Dobro došli na Odredište svih Pomoraca - Pomorac.net, zajednicu ljudi sa iskustvom i znanjem. Molimo vas da se registrirate ukoliko niste i poštujte pravila foruma. Za sve probleme vezane uz forum saljite mail na stijepo.jokic@pomorac.net ili upotrijebite Contact Us formu na dnu stranice.

Učlanite se

Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Agencije veze vezice I klasicna hrvatska posla

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by amnesty View Post
    Aj ne pizdi i to sam se nadoveza na Golara i Gerbulka je baš najbolji primjer firmi di se dolazilo na razno razne preporuke a kad je tega nestalo onda se ode plakalo upomoč pomagajte a dotad su godinama odi čitali o čemu se piše i čutali.

Ma ne znam.., to ćutanje je možda bilo zato jer sa Gearbulka se nije odlazilo dok je trajao. A šta se tiče veza i vezica - to ne osporavam - no, mislim da se ne radi o vezi ako te neki senior koji dobro stoji u firmi preporuči.., ukoliko ne moraš podmazivati novčano. Ja sam na Gearbulka došao pukom srećom - zato kada sam zvao pok. Božića uvijek je odgovor bio alla diplomatski - ono odjebi zamotano u foliju. I onda sam jednom ostao duže doma i poslije počeo tražiti posao i zovem redom sve brojeve koje sam znao - nazovem i Božića kojeg prethodno nisam zvao barem 5 godina. I portefilo da je bio neki intervju za električare - primali su nekoliko novih ljudi - pa me pozvao da dođem na intervju - a o prijemu je odlučivao Norveđin, a ne Božić - i taj Norveđin je bio električar.., tako sam došao tamo.

A kad sam došao tamo prvi put - jedva sam izdržao. Nakon prvog ugovora od 5 mjeseci išao sam doma i mislio u sebi da se neću vraćati.., ali yeb'ga odmoriš doma 4 mjeseca, plaća ide, zaboraviš na sve i opet sam se vratio. Nakon tri-četiri ugovora odlazio sam na brod kao na eskurziju.

Bilo je nešto malo bižuterije na firmi.., al' nakon 5 godina na firmi već se možeš izderati na kapa - ako za'triba!

Sve u svemu nije bilo loše.
    Last edited by gavro; 15-01-19, 11:57 PM.

Comment

Originally posted by strojar View Post
      Nikad vise onakva covika u ovom poslu.
      A dobro, aj.., nisam nigdje čuo da je nekome uzeo lovu za ukrcaj.., međutim, nismo se slagali politički, a btw, on je bio jedan od onih koji su lobirali za ovo sranje oko prijava i poreza. Možda čak i najutjecajniji u tom lobiranju. S mnom jednom se ufatio prepirati, i onako autoritativnim tonom kaže: "Ovo je PROJEKT!"

Inače, meni su najbolji dojam ostavili kapetani Žižić i Mlikota - iako se nikada nisam ukrcao preko njih, ali sam imao kod njih CV.

Njih dva su za mene signori i kapetani - a ne ona bižuterija iz lučke, šta priti da će me iskrcati!!!
      Last edited by gavro; 15-01-19, 11:56 PM.

Comment

Originally posted by gavro View Post

@Haj Voltage.., čini mi se da je i crta zara također sra kontra nas, moram provjeriti imam zapisano u notesu!

U crnoj sveski i crvenom hemijskom.
        Tko rano rani zajebo je pjetla

Comment

Napeta tema ... gavro vadi biljeske da vidimo di smo i ko je crven a ko plav ;-)

Comment

Originally posted by gavro View Post

Amnesty, je ga govoriš bez veze.., ajme!

Evo, ja sam bio na Gearbulka, 8 godina - a još sam tu i dalje. Gearbulkovaca je ovdje bilo malo - zato jer su na Gearbulka bili stariji ljudi koji nisu zainteresirani za forume. Većina njih je našla kompanije bez pomoći foruma. Neki su priko Ta.Na agencije i dalje, neki sami ili drukčije - ima ih svugdje od običnih brodova - bulk, tankeri, offshore, putnički etc. Kad sam zadnji put bio doma, na vižiti medico sam srija momka iz ST, bio je treći sa mnom na Gearbulka - sad komandant na Tide Water, offshore.

Kada se ovdje pisalo da će nas zamijeniti azijatima digla se graja, u biti - NASLAĐIVANJE NAD NEVOLJOM BLIŽNJEGA. Onda nastavili s prepucavanjima i počelo vriđanje da smo bižuterija etc. Moram istaći da je kolega srelec također sudjelovao u tom oblajavanju i neki njegov pajdaš @Haj Voltage.., čini mi se da je i crta zara također sra kontra nas, moram provjeriti imam zapisano u notesu!

Al' nema veze, yeb'ga - samo podsjećam kako je bilo - a ne tako kako ti govoriš! Ja sam poslije Gearbulka prominio dvije kompanije i sad sam na ovom preduzeću - čiji broj su mi dali ljudi koji su bili ode nekada, a znali smo se tada samo priko ovog foruma! Da je Gearbulk trajao nikada ja to ne bi mijenjao - iako sam tamo radio više i teže nego ovdje barem 10 puta!

To šta ti govoriš je obmanjivanje javnosti - zaslužijo si partijski ukor!!!

Ovo šta je čovik reka u uvodnom postu je tačno - samo vi niste razumili, jer čitate brzo i mislite na pičku dok čitate.., a ne na ono šta čovik govori! Biž'ća tamo.., šta sam ja slušao od tih "agenata" dođe mi bljuvat kad se sitin!!! Meni Stevo šibenčan kada sam imao 35 godina reka "aaa, bogati iman ja ljudi od 25 godina, a tebi je već 40" - zva ga ja da pitam ima li mista na Passata!

Stevo moj, puši qrac i ti - sivi vuče mislio si da ćeš me u grob leći.., al' prije ćeš ti.., Gavro još može magarca priskočiti s'mista, tj. bez zaleta!

Aj, ljudi živili - iđen vanka - popit pivu s Nikitom iz Rige.
            gavro crni gavro

kad te naucim izgubit cu te...

nego sicas se ti dizalica s starog preduzeca i scr i tiristora
            jesi stogod zapamtio
            Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"

Iako je "ponavljanje majka mudrosti", mislim da iznošenje tvrdnji poput "danju je svjetlo, a noću tama" pomalo gubi smisao!

Comment

Originally posted by Asistent1950 View Post
              Evala

Evo da otvorim temu na racun Hrvatskih agencija,vecernjih pomorskih skola I ostalih tema na racun navedenog.Pa ovako Evo vec koji misec trazin posal ka terco ili drugi makine I pod ko zna koji put nenalazin nista...iman iskustva 5+ godina...di God oden traze nemoguce stvari I to pogotovo u nasim agencijama.Drugo znam dosta ljudi "pomoraca" koji su zavrsili skole konobara I kartonozera itd te su us pomoc vecernje skole of par iljqda kuna I ocito neke veze ukrcaju ko ludi.Iman informacija di firma di navigan je ugasila agenciju u Hr cisto is tog razloga...Nas hrvata je malo Al smo govna kakvih nema zato ce Nas rumunji I ostali prisisat vrlo brzo ako vec nisu jer ovo vise postaje nemoguce.Umisto da nam pomognu traze nemoguce stvari a kad dodes na takvu firmu sretnes rumunje I ostale istocnoeuropske race koji neznaju di je prova a di je krma,a tebe u agenciji u hrvatskoj sta te ukrcala trazi jebeni doktorat.Jel itko of tih debila sta radio Tim agencijama ikad bija na brodu??? I triba li kaznjavat to ukrcavanje priko veze?

Postovani kolega Pero ili da recem Petre? Posto ovaj forum poveziva jako puno prijateljstva koja su se ode sklopila i ima taj neki brodski dir ja sam se malo zainteresira za to sta ti pises i istrazio, a fala Bogu dragom iman i ljudi kojima se mogu obratit.
              Dakle dosao sam do sljedecih spoznaja a to je sljedece: da vama kolega nisu problem agencije i pomorske skole nego nesto drugo (ako sam ja u pravu) a to drugo je da ste vi gospodin Pero.(znam i prezime ali necu pisat) koji je na zadnjem brodu bio u nekoj blagoj barufi, te ste od kompanije dobili otpust a s obzirom da je ta kompanija jako velika grupacija i na njoj su vam zatvorena vrata, tako automatski niste dobili ni pismo preporuke koje mozete pokazat na predstavljanju u druge kompanije i tu pocinje po mom sudu vasa ljutnja,

Da se razumimo i da nebi mislili da mi je drago jer ste u toj situaciji jer stvarno nije, ja vam moram reci da avoj problem mozete rijesiti prvenstveno ako shvatite da vi morate imati drugaciji pristup prema novim zivotnim izazovima i ne okricati se u proslost.

Zelim vam brz pronalazak posla a vi to shvatite sad kako zelite a ako to niste vi sta ja mislim da jeste onda vam se unaprid izvinjavam
              Last edited by Dalmos; 16-01-19, 10:22 AM.
              Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor[url=http://www.freesmileys.org/smileys.php][img]http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-transport031.gif[/img][/url]

Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad.

Ne kajem se toliko zbog gresaka koje sam ucinio , koliko zbog dobrih stvari koje sam uradio za pogresne ljude.

Cijeniti drugoga je odlika koja pokazuje koliko zelis da cijenu tebe.

Comment

Izvinjavam se ako Sam koga naljutija haha,moja gramatika pisanja ovde je posljedica autocorrect a na iphonu.Cilj je bilo ukazivanje na nepostivanje Nas kao pomoraca of strane nasih agencija I Nas medjusobno opcenito.Thats it
                Last edited by Asistent1950; 16-01-19, 01:56 PM.

Comment

[QUOTE=Dalmos;n37646

Postovani kolega Pero ili da recem Petre? Posto ovaj forum poveziva jako puno prijateljstva koja su se ode sklopila i ima taj neki brodski dir ja sam se malo zainteresira za to sta ti pises i istrazio, a fala Bogu dragom iman i ljudi kojima se mogu obratit.
                  Dakle dosao sam do sljedecih spoznaja a to je sljedece: da vama kolega nisu problem agencije i pomorske skole nego nesto drugo (ako sam ja u pravu) a to drugo je da ste vi gospodin Pero.(znam i prezime ali necu pisat) koji je na zadnjem brodu bio u nekoj blagoj barufi, te ste od kompanije dobili otpust a s obzirom da je ta kompanija jako velika grupacija i na njoj su vam zatvorena vrata, tako automatski niste dobili ni pismo preporuke koje mozete pokazat na predstavljanju u druge kompanije i tu pocinje po mom sudu vasa ljutnja,

Da se razumimo i da nebi mislili da mi je drago jer ste u toj situaciji jer stvarno nije, ja vam moram reci da avoj problem mozete rijesiti prvenstveno ako shvatite da vi morate imati drugaciji pristup prema novim zivotnim izazovima i ne okricati se u proslost.

Zelim vam brz pronalazak posla a vi to shvatite sad kako zelite a ako to niste vi sta ja mislim da jeste onda vam se unaprid izvinjavam[/QUOTE]

Tocno tako...evo ja ove godine slavim 20godina koristenja Pomorske knjizice, i bio sam od trajekata,Cruisera,platformi svakakvih, pa do CAMELOT-a sa 800 ljudi gore,kao najveceg plutajuceg acc.Hotela za naftne kompanije...naravno, te iz istog iskustva tvrdim da za DOBRE LJUDE I DOBRE POMORCE uvijek ce se naci opcija, propadne li jedna,druga ili treca firma.
                  Sa ekspanzijom offshore, nakrcalo se svacega, kako rece gospodin i konobari su postali Derrickman i svasta nesto...ali, sada evo doslo je do filtriranja...
                  Nazalost neki ljudi doista nemaju niti srece, ali...ponavljam, za dobrim radnicima uvijek postoji potraznja, uvijek !!!
                  Evo Cosulich ratuje ovih dana, fali im raznoraznog kadra...no, poneki od nasih DIKA tvrdi da je 150 E na dan podcjenjivanje i tako...pa mu je Agent kriv. Ponekom ne pase Nigerija, ponekom rotacija...uglavnom...kilavom....i dlaka smeta....
                  Generacija prije mene je imala 12 mjeseci ugovore...moj prvi tir je bio 11 mjeseci, od dry-docka do dry-docka...

Comment

Working...
                  X