Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Jovan, 27 godina, Srbija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Jovan, 27 godina, Srbija

    Dobar dan i veliki pozdrav za sve morske vukove na forumu. Na forumu sam od 2010 godine kada sam poceo da se interesujem za brodove, imam ugovor u bar departmentu iza sebe na kompaniji princess cruises i sad je vreme da krenem dalje jer je to bila samo ulaznica. Citao sam forum ovih dana i mnogo toga mi je nejasno sto se oficirskih pozicija tice a koga god da kontaktiram krije informacije kao zmija noge :/
    Zavrsio sam poljoprivrednu skolu nazalost a u brodarskoj skoli u Beogradu su mi rekli da imam 7-8 predmeta koje bih morao da polozim (razlika predmeta) pa tek onda ispite tamo.
    Mene zanima ukoliko neko moze da mi opise step by step kako doci do oficirske pozicije (znam da ne moze odma ali polako ispit po ispit da dajem). Takodje me zanima da li bolje da se steknu neki sertifikati u inostranstvu da se ubrza stvar... Nista mi nije jasno totalno sam zbunjen a zelja za napretkom mi je ogromna. Takodje moram da napomenem da su mi kompjuteri jaca strana pa mozda nesto u tom pravcu. Upoznao sam Hrvata na goldenu koji je poceo malo da me upucuje ali je nazalost zavrsio ugovor.
    Jos jednom hvala unapred za bilo kakvu pomoc, savet.

    #2
    Tigre! za pocetak mozda bi bilo bolje da se uvatis poljoprivrede obzirom da si zavrsija tu skolu,jer u pomorstvu bas i ne cvitaju ruze..ali stari Vuce evo ti inf.iz prve ruke- prrvo polozi tu razliku u skoli,u meduvremenu polozi ¸D-2 to ti je basic tecaj bez kojeg uopce nemos dobit matrikulu! u nas kosta cca 3000kn i traje oko 7 dana.I intenzivno na sto tisuca mista trazi posal za kadeta i idi bilo di da te zovnu,jer je najjebenije danas se ukrcat za kadeta!! nakon kadeture koja je obavezna 12mj,od toga min.6mj worldwide-a,a 6 mos bilo di,mislin na male brodove. Tada da bi pristupio polaganju za casnika palube 500+,moras polozit jos 5 breveta i platit ih skupa oko 15 tisuca kuna,e tada se mozes prijavit na polaganje koje kosta oko 2500kn,traje 5 dana i polaze se cila navigacija i opcenito sve iz struke. Kad to sve rijesis i polozis onda si zmaj i mos ic se napit ka vol! to ti je ugl.to..a ja sad iden pit jer mi igra HAJDUK!!

    Comment


      #3
      E druze hvala ti na ovim informacijama za pocetak mi je dovoljno sad cu da pogledam na netu ovo sto si mi napisao, sad mi je mnogo jasnije sta za pocetak!
      Ne cvetaju ruze nigde ali mi ne pada na pamet da u Srbiji radim za 150eura mesecno sto se poljoprivrede tice toliko nam je skolstvo dobro da ne znam ni vinograd da orezem, ta skola je cisto da imam cetvrti stepen skole. Hvala jos jednom.

      Comment


        #4
        Dobro dosao
        i dobro si se sitia javit nakon 2 godine registracije

        Evo ako nisi procitaj ovo 'sveto pismo'' sta je nas dobri Bilich napisao

        Å to gdje kako

        p.s
        Znam da ti niej prvi put ali je jako poucno da se ovo procita za svakog ko je tek u kretanju ili je tek krenia u ovaj nas svit
        Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor[url=http://www.freesmileys.org/smileys.php][img]http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-transport031.gif[/img][/url]

        Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad.

        Ne kajem se toliko zbog gresaka koje sam ucinio , koliko zbog dobrih stvari koje sam uradio za pogresne ljude.

        Cijeniti drugoga je odlika koja pokazuje koliko zelis da cijenu tebe.

        Comment


          #5
          E to mi je trebalo hvala hvala.
          Sa mobilnog ulazim nemam komo trenutno pa nemam toliko search opcija tj malo je nepreglesno. Odmah se bacam na citanje! Da da nakon 2 god predstavljanje, za prave stvari nikad nije kasno, uvek bilo

          Comment


            #6
            Originally posted by mican View Post
            Dobar dan i veliki pozdrav za sve morske vukove na forumu. Na forumu sam od 2010 godine kada sam poceo da se interesujem za brodove, imam ugovor u bar departmentu iza sebe na kompaniji princess cruises i sad je vreme da krenem dalje jer je to bila samo ulaznica. Citao sam forum ovih dana i mnogo toga mi je nejasno sto se oficirskih pozicija tice a koga god da kontaktiram krije informacije kao zmija noge :/
            Zavrsio sam poljoprivrednu skolu nazalost a u brodarskoj skoli u Beogradu su mi rekli da imam 7-8 predmeta koje bih morao da polozim (razlika predmeta) pa tek onda ispite tamo.
            Mene zanima ukoliko neko moze da mi opise step by step kako doci do oficirske pozicije (znam da ne moze odma ali polako ispit po ispit da dajem). Takodje me zanima da li bolje da se steknu neki sertifikati u inostranstvu da se ubrza stvar... Nista mi nije jasno totalno sam zbunjen a zelja za napretkom mi je ogromna. Takodje moram da napomenem da su mi kompjuteri jaca strana pa mozda nesto u tom pravcu. Upoznao sam Hrvata na goldenu koji je poceo malo da me upucuje ali je nazalost zavrsio ugovor.
            Jos jednom hvala unapred za bilo kakvu pomoc, savet.
            Stari moj, ja imam isto godina kao i ti, samo sto sam ja zavrsio gimnaziju u BiH, a pomorski fakultet u ST i imam 6 mjeseci i 13 dana odrađene kadeture a ostatak ako Bog da idem odraditi za 2 mjeseca, naravno u istoj firmi. Sve sto ti je kolega napisao u pravu je, nas kadeta ima ko *ovana i stvarno je tesko upasti, salji aplikacije svima i svakome, nema ti druge. Pozdrav i sretno
            Last edited by mladeno; 01-10-12, 11:57 PM.

            Comment


              #7
              A kakva je situacija sa jahtama, koje su tamo pozicije, da li je dovoljno da se zavrse sertifikati za neku malo bolju poziciju na kojoj moze da se napreduje? Sad sam naisao na temu oko poslova na jahti pa iscitavam upravo. I reci mi druze koliko ispita bih imao u brodarskoj skoli ako krenem vanredno da zavrsavam, pozvacu ih sutra ali cisto da imam neke informacije oko toga.

              Comment


                #8
                moras polozit par cert.i polozit za yacht mastera,u svakom slucaju ti je to manje vrimena nego budes li rjesava srednju nautiku,meni prijo sad taman polaze razliku svega,em sta je skupo a i vrime uzima..obzirom da si radija na cruisere moga bi se uvalit za deckhand ili stewarda na neku jahticu za pocetak,ali bez min.com.fluent english-forget..

                Comment


                  #9
                  Koje sertifikate tacno trebam da imam i sta je tacno yaht master? Kolike su plate deckhanda i koji ugovori su u pitanju? Sto se Engleskog tice fluent je na kruzeru sam ga usavrsio.

                  Comment


                    #10
                    a neznan ti tocno,pogledaj adriamare sibenik,oni to kod nas drze,nije to neki big deal za polozit,a place deckhanda ti se krecu od cca 2000e pa na gori,to ti sve zavisi ima od dayworkera,sezonca do permanenta...sve ti zavisi kako naletis,za deckhanda trazit posal mozes i odma,najvaznije d-2 i ovi neki brevetici tipa dive instruktor i slicno. to ti je isto ka mornar na brodu ili konobar,samo sta je veca parica ali se i teze uguzit...

                    Comment


                      #11
                      Hvala puno na informacijama, mnogo ste mi pomogli da uletim u pricu, ako ima jos nesto bitno neka neko podeli. A sad vracam se na citanje foruma

                      Comment


                        #12
                        Zdravo stari ja sam ti isto iz Srbije i treci casnik sam palube, sto se tice polaganje razlike ispita u brodarskoj to ti je izvodljivo ali ce ti trebati cirka dve godine da polozis razliku...... ako imas para i vremena onda ti je to ok, ali nemoj da mislis da ako zavrsis i dobijes diplomu da si resio sve probleme, zajebancija ti tek pocinje ,prvo polazes sertifikate pa onda trazis brod za ukrcaj sto ti je pizdarija, ali bukvalno prosao sam to, ako i zavrsis kadeturu zajebancija ti je porucnicki jer to u Srbiji trenutno nemas a trebalo je biti jos pre pet godina ,pa tako da moras polagati u inostranstvo najbolje u Crnoj Gori najjeftinije prodjes ali tu ima zajeb Srbija ne priznaje CG brevete tako da ih ne mozes prebaciti na nacionalne nego plovis sa CG brevetima kao nacionalnim, mozes polagati i u Sloveniji ili Rumuniji i njih Srbija priznaje jer imaju potpisan neki sporazum o priznavanju sertifikata.....Dalje kad zavrsis kadeturu, krece ponovo zajebancija za trecega ja sam ti odradio dva ugovora kao treci i evo pusim ga na suvom vec 13 meseci jer sam dobio odkaz bez ikakve najave i pored toga sto mi je barba pisao unapredjenje za sledeci brod za sekonda valjda su se na firmi uplasili...
                        I evo sada ti trazim ukrcaj negde ali bezuspesno....ovo sam napisao da znas da nikad ti u ovom poslu nista nije sigurno nazalost....A sto se tice jahti tu ti se tesko upada, moja preporuka ti je ako ces ici na jahte da zavrsis licence od RYA mislim to su ti engleski sertifikati za jahte i kada njih imas to ti je veliki plus mozes ih polagati u Spaniji na Ibici a od skora imas u Porto Montenegru ( TIVTU) zastupnike RYA odnosno Bluewater is Spanije raspitaj se malo....Ali na jahte ti se stvarno tesko upada bez kakve preporuke a i na jahtama su ti kapetani uglavnom prepotentni Englezi, Juznoafrikanci , Australijanci prodavaci magle, nemaju pomorske skole ali su zapovednici, a pojma nemaju o pomorstvu.....Sta da ti kazem, ako sam ti barem malo pomogao bice mi drago ,ako budes isao u brodarsku cap.Mirko ce ti biti profa navigacije.......Ziv bio

                        Comment


                          #13
                          Juce sam citao forum i tekstove na netu i uvideo sve ovo sto si mi ti napisao, nov u u ovome i posle kruzera sam odlucio da krenem tim stopama ali je suvise komplikovano posto tek ulazim u pricu. Odlucio sam da krenem sa zavrsavanjem tih sertifikata za jahtu za poziciji deckhand pa cemo dalje videti. Na inozemstvo-pomorci forumu sam naisao na dobar topic kojeg je pisao jedan Hrvat koji ima dosta iskustva (vrv je i na ovom forumu), preporucio je stw95 basic training, powerboat II sertifikat i neke GMDSS i ARPA kao plus. Po oglasima sam takodje video da vecina trazi iskustvo, nije mi jasno kako se stice iskustvo, da li za pocetak pocnem da se dogovoram za manju platu ili sta :/

                          Comment


                            #14
                            POgledaj ode na ovom linku ti je sve o tome koga da kontaktiras i da onda nama napises ode sta su ti rekli,tako da i drugi znaju. Dakle kad otvoris link zadnje dvi firme (u dnu stranice) se bave skolovanjem i brevetima te ih mozes sve pitat telefonski ili mailom i odgovorice ti u roku ODMA .

                            Karijera
                            Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor[url=http://www.freesmileys.org/smileys.php][img]http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-transport031.gif[/img][/url]

                            Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad.

                            Ne kajem se toliko zbog gresaka koje sam ucinio , koliko zbog dobrih stvari koje sam uradio za pogresne ljude.

                            Cijeniti drugoga je odlika koja pokazuje koliko zelis da cijenu tebe.

                            Comment


                              #15
                              Nista stari moraces kao deck hand ali kao sto sam ti rekao tesko se i tu upada bez preporuke iako samo cistis i poliras po celi dan,ni ja sam ne razumem zasto ti treba preporuka za lopatanje ali tako je kako je. Sedista agencija za zaposljavanje na jahte su ti vecinom u Francuskoj( Antibes )ili Monacu ....Upoznao sam jednog momka koji je po struci veterinar a ima jaht master brevet i radi kod Miodraga Kostica Secerka znas ko je, kao oficir palube i ima cirka 4000 eura ...imao je srece tamo upasti...ovo sam dobio od njega pa probaj na ovu adresu edminstoncompany.com tamo je radila Beogradjanka Milica Seguela, sada ne znam ko je tamo glavni crewingu.....ako imas jos koje pitanje rado cu ti odgovoriti

                              Comment

                              Working...
                              X