Dobro došli na Pomorac.net!

Dobro došli na Odredište svih Pomoraca - Pomorac.net, zajednicu ljudi sa iskustvom i znanjem. Molimo vas da se registrirate ukoliko niste i poštujte pravila foruma. Za sve probleme vezane uz forum saljite mail na stijepo.jokic@pomorac.net ili upotrijebite Contact Us formu na dnu stranice.

Učlanite se

Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Pozdrav

Dobra vecer.
    Pridruzio sam se forumu pa da vas sve pozdravim.
    Odmah bi volio postaviti pitanje, imam 19 godina i po struci sam racunalni tehnicar za strojarstvo. Odvojenost od obitelji i zivotne sredine mi nije problem.
    Imam volje raditi i zanima koja bi pozicija na brodu bila najbolje za strojara poput mene?

Pozdrav Jordančo!

Za strojara poput tebe bi bilo najbolje da ideš na poziciju časnika elektrotehnike/elektronike
    Nakon 6-mjesečne asistenture bi trebao položit brevet za ETO (electro-technical officer).

Uvjeti za stjecanje svjedodžbe o osposobljenosti za časnika elektrotehnike su:

- Najmanje 18 godina života
    - Završeno srednjoškolsko obrazovanje elektrotehničkog smjera u trajanju od najmanje 4 godine
    Od elektrotehničkih smjerova koji su pregledani priznajemo:

Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom
    Tehničar za elektrostrojarstvo

itd

Svi pomorci koji su završili srednjoškolsko obrazovanje elektrotehničkog smjera u trajanju od najmanje 4 godine moraju dodatno pohađati posebni program izobrazbe za časnika elektrotehnike u ovlaštenom pomorskom učilištu.

Dakle treba ti ovo:

- Svjedodžba o osposobljenosti za temeljnu sigurnost na brodu
    - Svjedodžba o osposobljenosti za upravljanje gašenjem požara
    - Svjedodžba o osposobljenosti za rukovanje brodicom za spašavanje i spasilačkom brodicom, osim brze spasilačke brodice
    - Svjedodžba o osposobljenosti za medicinsku prvu pomoć
    - Potvrdnica o osposobljenosti za rukovođenje, upravljanje posadom i unapređenje timskog rada na brodu – radna razina
    - Potvrdnica o osposobljenosti za sprečavanje onečišćenja okoliša
    - Najmanje 6 mjeseci plovidbene službe u svojstvu vježbenika elektrotehnike ili brodskog električara
    - Svjedodžba o zdravstvenoj sposobnosti člana posade pomorskog broda, brodica i jahti
    - Položen ispit za časnika elektrotehnike

https://mmpi.gov.hr/UserDocsImages/a...%2025-1_16.pdf

Najveća prepreka na ovom putu je pronalaženje asistenture (plovidbene službe). Breveti su mačji kašalj, osim ispita za ETO brevet.
    Nakon toga slijedi potraga za prvim poslom.
    Last edited by dakok; 26-10-21, 09:01 AM.

Comment

Originally posted by dakok View Post
      Pozdrav Jordančo!

Za strojara poput tebe bi bilo najbolje da ideš na poziciju časnika elektrotehnike/elektronike
      Nakon 6-mjesečne asistenture bi trebao položit brevet za ETO (electro-technical officer).

Uvjeti za stjecanje svjedodžbe o osposobljenosti za časnika elektrotehnike su:

- Najmanje 18 godina života
      - Završeno srednjoškolsko obrazovanje elektrotehničkog smjera u trajanju od najmanje 4 godine
      Od elektrotehničkih smjerova koji su pregledani priznajemo:

Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom
      Tehničar za elektrostrojarstvo

itd

Svi pomorci koji su završili srednjoškolsko obrazovanje elektrotehničkog smjera u trajanju od najmanje 4 godine moraju dodatno pohađati posebni program izobrazbe za časnika elektrotehnike u ovlaštenom pomorskom učilištu.

Dakle treba ti ovo:

- Svjedodžba o osposobljenosti za temeljnu sigurnost na brodu
      - Svjedodžba o osposobljenosti za upravljanje gašenjem požara
      - Svjedodžba o osposobljenosti za rukovanje brodicom za spašavanje i spasilačkom brodicom, osim brze spasilačke brodice
      - Svjedodžba o osposobljenosti za medicinsku prvu pomoć
      - Potvrdnica o osposobljenosti za rukovođenje, upravljanje posadom i unapređenje timskog rada na brodu – radna razina
      - Potvrdnica o osposobljenosti za sprečavanje onečišćenja okoliša
      - Najmanje 6 mjeseci plovidbene službe u svojstvu vježbenika elektrotehnike ili brodskog električara
      - Svjedodžba o zdravstvenoj sposobnosti člana posade pomorskog broda, brodica i jahti
      - Položen ispit za časnika elektrotehnike

https://mmpi.gov.hr/UserDocsImages/a...%2025-1_16.pdf

Najveća prepreka na ovom putu je pronalaženje asistenture (plovidbene službe). Breveti su mačji kašalj, osim ispita za ETO brevet.
      Nakon toga slijedi potraga za prvim poslom.
      Mogu li ja napraviti prekvalifikaciju za elektrotehnicara i poloziti sve ovo ostalo?
      I mozes li mi reci sta tocno znaci brevet?

Comment

Brevet je certifikat ili potvrda o položenom ispitu, kako hoćeš.

Pretpostavljam da možeš napravit prekvalifikaciju, vidi po centrima za obuku pomoraca i u školi što ti sve fali od razlike predmeta za neko od priznatih srednjoškolskih zvanja za dobit ETO brevet.

Comment

dobrodosao, sretno

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

Comment

Working...
          X