Dobro došli na Pomorac.net!

Dobro došli na Odredište svih Pomoraca - Pomorac.net, zajednicu ljudi sa iskustvom i znanjem. Molimo vas da se registrirate ukoliko niste i poštujte pravila foruma. Za sve probleme vezane uz forum saljite mail na stijepo.jokic@pomorac.net ili upotrijebite Contact Us formu na dnu stranice.

Učlanite se

Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav ekipa

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Pozdrav ekipa

Lijepi pozdrav svima. Moje ime je Nikša i dolazim sa Pelješca. Registrirao sam se na forum jer sam trenutno u fazi odluke da pođem na brod, odnosno razmišljam da pođem odraditi asistenturu/kadeturu. Završio sam srednju školu, smjer Tehničar za Brodostrojarstvo. Na faks sam išao ali pošto prije par godina nisam bio zainteresiran za to, onda nisam ni završio. Da mi se zanimanje svidi, plan bi mi naravno bio da završim faks. Pošto vjerujem da svi znate kakva je situacija u Hrvatskoj što se tiče života, pitanja egzistencije danas-sutra a volio bi se čovjek i osamostaliti danas-sutra kad dođe obitelj i ostale stvari. A pomorstvo mi se čini kao jedino razumno rješenje i zanimanje vrijedno žrtve, da čovjek bude netko i nešto i da ne preživljava cijeli život.

Pošto sam novi u ovome svemu i nisam dosad navegavao, bilo bi mi drago čuti neki savjet i mišljenje starije ekipe koja ima iskustva i koja se bavi istim zanimanjem.
    Hvala unaprijed

Originally posted by niksa_v View Post
    Lijepi pozdrav svima. Moje ime je Nikša i dolazim sa Pelješca. Registrirao sam se na forum jer sam trenutno u fazi odluke da pođem na brod, odnosno razmišljam da pođem odraditi asistenturu/kadeturu. Završio sam srednju školu, smjer Tehničar za Brodostrojarstvo. Na faks sam išao ali pošto prije par godina nisam bio zainteresiran za to, onda nisam ni završio. Da mi se zanimanje svidi, plan bi mi naravno bio da završim faks. Pošto vjerujem da svi znate kakva je situacija u Hrvatskoj što se tiče života, pitanja egzistencije danas-sutra a volio bi se čovjek i osamostaliti danas-sutra kad dođe obitelj i ostale stvari. A pomorstvo mi se čini kao jedino razumno rješenje i zanimanje vrijedno žrtve, da čovjek bude netko i nešto i da ne preživljava cijeli život.

Pošto sam novi u ovome svemu i nisam dosad navegavao, bilo bi mi drago čuti neki savjet i mišljenje starije ekipe koja ima iskustva i koja se bavi istim zanimanjem.
    Hvala unaprijed
    Odi zaradi novce uštedi da imas za crne dane i otvori nešto svoje makar kafić sa 5 stolova dajem za primjer, samo odi u neki biznis ili u lučku kapetaniju ako imaš da te pogura tko. Ali bez nekakve žrtve nema ni napretka! Sretno!!!

Comment

Ako ne probaš nećeš znat jel posal pomorca za tebe ili nije.
      Na početku je vrlo teško pa razmišljaj da ćeš se za par godina nekako naviknit na ljude, odvojenost od familije i prijatelja i na posal.
      A posli - tko zna, budeš li ima malo sriće i pametnog odabira, možda budeš i vrlo zadovoljan takvim životom.
      Sto ljudi - sto ćudi.
      Sto žena - 200 sisa.

Comment

Dobro došao

Comment

Working...
        X