Dobro došli na Pomorac.net!

Dobro došli na Odredište svih Pomoraca - Pomorac.net, zajednicu ljudi sa iskustvom i znanjem. Molimo vas da se registrirate ukoliko niste i poštujte pravila foruma. Za sve probleme vezane uz forum saljite mail na stijepo.jokic@pomorac.net ili upotrijebite Contact Us formu na dnu stranice.

Učlanite se

Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Fakulteti

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Fakulteti

Poštovanje svima,

Imam 26 god , završenu večernju za brodostrojara . Poslao sam mail na mali miljun firmi , svi traže faks bar 3 godine . Zanima me jeli znate kako firme gledaju na te fakultete. Jeli mogu recimo zavrsit strojarstvo 3 godine i da to gledaju kao studij brodostrojaratva . Znam da ljudi zavrse elektrotehniku ,poloze par breveta i mogu na brod. Ugl jesu li mi iste sanse za ukrcaj sa 3 godine strojarstva naspram 3 godine brodostrojarstva ?
    Hvala

ugl ti nase agencije i firme traze visu kao uvijet, a sta se tice stranih ima tu svasta,kvaka je imat vezu za stranu firmu jer na kraju krajeva veza igra ulogu to i age limit,npr passat(domaca agencija) ti je krca sa vecernjom na lngijeve ali ako si priko 28 il tak nesto zaboravi u njhovom slucaju... na brodu ionako ulogu igra kakav si radnik...

Comment

Ako vec mislis studirati, pogledaj koji fakultet se od dvoje spomenutih priznaje za CENG/2ENG licencu. Da poslje ne moras ici na ubrzani tecaj.

Comment

Dovoljne su ti i 2 godine fakulteta smjer brodostrojarstvo da možeš kasnije polagat klasu za 2E / CENG

Comment

Nije istina da elektricari ne moraju imat fakultet isto svi to traze, ali sve danas ide preko veze pa i odlazak na brod ne treba ti ni faks ako imas koga da te ukrca!

Poslano s Mi A2 Lite putem Pomorac.net

Comment

Istina je. Ka elec sa srednjom moš slobodno zaobić domaće agencije. Medjutim, na kruzere, direktnom prijavom, prolazi i bez faksa. Preko veze teško.

Comment

nazalost imao sam dva elec s 5 godina faxa zbilja dobri i pametni momci

ali trofasni motor i starting panel nisu vidili
              plc pa da im je neko rekao ovo je di, do, ai, ao sad ce mo preko do dat signal za upalit motor pa ce priko ai neki pick up mirit okretaje a neki konverter to
              pretvorit u 4-20ma i sve nazad u plc preko ai
              i kraj balade do ce dat signal za izgasit motor
              jos da je ao isao na vfd pa regulirali broj okretaja motora ,pa di bi nam bio kraj..

a sve ce do ptreko lader diagrama online vidit

pa ce i motor megerovat ,rastavit,vidit start i pomocni kontaktor plus struujna zastita

TRAGEDIJA cemu tu dicu uce

a tek rashladni sustavi di je usis di ispuh?

ma pita sam ih na kraju kad prdnes jeli toplo ili ladno tako smo dosli do ispuha kompresora

momci su rekli da diodu mogu u proste faktore rastavit....

rade majmune od dice a ovi traze visu
              a vise mali zna koji je di radio u fusu kopjutere ,struju ratsavlja sastavlja auta neko ovi s skolama...

Gavro nije ovo po Suvaru!!!

za kolege kojima nije jasno
              di digital input
              do digital output
              ai analog input
              ao analog output

ma ima ih i koji navigaju a to neznaju..

mladci nadzite uvik nekog ko ce vas preporucit i rec dobru ric za vas
              svako svakog vraga zna i uvik ce bit tako lakse upast a ako imas fax onda je uvik lakse..
              Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"

Iako je "ponavljanje majka mudrosti", mislim da iznošenje tvrdnji poput "danju je svjetlo, a noću tama" pomalo gubi smisao!

Comment

Slazem se, i ja iman taj fax na neku ruku mi je žao di sam bacio svoje vrijeme jer sto covik kaze dodes na brod kao vanzemaljac ljudi ti se rugaju koliko neznas ali nije dw neznam nego jednostavno to nisi nikad vidija nije ti niko moga pokazat. Pa vise sam naucija na ispitu za ETO nego cili faks jer sam bija na brodu vidija sta je to i lakse je uciti jer ucis sa razumjevanjem. Ali to dw ce te neki kruzeri uzet bez faksa nebi se bas slozija svudi pise za ETO juniora ili asa uvjet faks.

Comment

Originally posted by Jure92 View Post
                  Slazem se, i ja iman taj fax na neku ruku mi je žao di sam bacio svoje vrijeme jer sto covik kaze dodes na brod kao vanzemaljac ljudi ti se rugaju koliko neznas ali nije dw neznam nego jednostavno to nisi nikad vidija nije ti niko moga pokazat. Pa vise sam naucija na ispitu za ETO nego cili faks jer sam bija na brodu vidija sta je to i lakse je uciti jer ucis sa razumjevanjem. Ali to dw ce te neki kruzeri uzet bez faksa nebi se bas slozija svudi pise za ETO juniora ili asa uvjet faks.

rugat ce ti se budale koje ces ti ako si pametan kroz koju godinu preskocit
                  nikad to ne uzest srcu ako ti se desi..

mladom coviku triba uvik pokazat i dat ruku a od njega se ocekuje volja za RADOM i ucenjem prvenstveno
                  zasto RADOM prvo jer ti kao novak si mala spuzva i neces puno upit a puno informacija ce te samo izludit i satrat
                  ali uz veliki rad ces puno toga proc i vidit i samim tim pocet povezivat stvari..
                  Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"

Iako je "ponavljanje majka mudrosti", mislim da iznošenje tvrdnji poput "danju je svjetlo, a noću tama" pomalo gubi smisao!

Comment

Originally posted by srelec View Post
                    nazalost imao sam dva elec s 5 godina faxa zbilja dobri i pametni momci

ali trofasni motor i starting panel nisu vidili
                    plc pa da im je neko rekao ovo je di, do, ai, ao sad ce mo preko do dat signal za upalit motor pa ce priko ai neki pick up mirit okretaje a neki konverter to
                    pretvorit u 4-20ma i sve nazad u plc preko ai
                    i kraj balade do ce dat signal za izgasit motor
                    jos da je ao isao na vfd pa regulirali broj okretaja motora ,pa di bi nam bio kraj..

a sve ce do ptreko lader diagrama online vidit

pa ce i motor megerovat ,rastavit,vidit start i pomocni kontaktor plus struujna zastita

TRAGEDIJA cemu tu dicu uce

a tek rashladni sustavi di je usis di ispuh?

ma pita sam ih na kraju kad prdnes jeli toplo ili ladno tako smo dosli do ispuha kompresora

momci su rekli da diodu mogu u proste faktore rastavit....

rade majmune od dice a ovi traze visu
                    a vise mali zna koji je di radio u fusu kopjutere ,struju ratsavlja sastavlja auta neko ovi s skolama...

..

Bolje npn pick up spojit preko hsc u plc, AI je vec zastaril standard. Osim ako je magnetski, tada nema nego pretvarac pa u plc. To bi te vase sa 5 god faxa jos vise zbunilo
                    Last edited by Damatic; 15-02-19, 08:45 PM.
                    Felix Arba

Comment

za kolege kojima nije jasno
                      di digital input
                      do digital output
                      ai analog input
                      ao analog output

ma ima ih i koji navigaju a to neznaju..

Eeee, drugovi moji - možete vi oblajavati prof. dr. Stipu Šuvara koliko hoćete - al' džabe vam je trud svirači!!! Prof. dr. Stipe Šuvar naš Imoćanin je - ZAKON - bijo i ostao. Onda se učilo s entuzijazmom - a Gavro je polučio manje više odličan (5) iz elektroničkih predmeta. Ko ne viruje - stavijo sam Index tu negdje pa neka provjeri - a neka Oleg/bižuterija stavi svoj ako ima muda!!!

srelec , ovo šta si spomenijo di/do/ai/ao - to spada u niže stupnjeve banderašije. Banderaš mora ići malo višlje i baratati sa višljim tehnologijama. Gle, ja prije neki dan ađustao onaj POSCON - najprije našao mrtav Marine controler, zamenio ga - a onda se javio alarm 220V power supply failure. Našao i taj alarm i zamenio power supply. No, kru'te'yebo onda opet alarm - ovaj put alarm "Joystic lever fault on all panels". Otvorijo i nađem na jednom - Ethernet TCP/IP Programmable Fieldbus Controlleru - prekid ethernet veze - stego i sad radi ko' sat!

Pri tome tri gajbe pive dobio na opkladu - kontra barbe, kapa i prvog kuverte -

čekam da sutra završi vižita medica.., ne vraćam se na vapor do ponedjeljka u zoru!!!

Last edited by gavro; 15-02-19, 09:17 PM.

Comment

Originally posted by gavro View Post

Eeee, drugovi moji - možete vi oblajavati prof. dr. Stipu Šuvara koliko hoćete - al' džabe vam je trud svirači!!! Prof. dr. Stipe Šuvar naš Imoćanin je - ZAKON - bijo i ostao. Onda se učilo s entuzijazmom - a Gavro je polučio manje više odličan (5) iz elektroničkih predmeta. Ko ne viruje - stavijo sam Index tu negdje pa neka provjeri - a neka Oleg/bižuterija stavi svoj ako ima muda!!!

srelec , ovo šta si spomenijo di/do/ai/ao - to spada u niže stupnjeve banderašije. Banderaš mora ići malo višlje i baratati sa višljim tehnologijama. Gle, ja prije neki dan ađustao onaj POSCON - najprije našao mrtav Marine controler, zamenio ga - a onda se javio alarm 220V power supply failure. Našao i taj alarm i zamenio power supply. No, kru'te'yebo onda opet alarm - ovaj put alarm "Joystic lever fault on all panels". Otvorijo i nađem na jednom - Ethernet TCP/IP Programmable Fieldbus Controlleru - prekid ethernet veze - stego i sad radi ko' sat!

čekam da sutra završi vižita medica.., ne vraćam se na vapor do ponedjeljka u zoru!!!

Sve potpisujem osim ono za Olega sto si naskraba.
                        Tko rano rani zajebo je pjetla

Comment

Originally posted by Jure92 View Post
                          Slazem se, i ja iman taj fax na neku ruku mi je žao di sam bacio svoje vrijeme jer sto covik kaze dodes na brod kao vanzemaljac ljudi ti se rugaju koliko neznas..,

Nu, a tko se to ruga s tobom?! Moš'li staviti imena ili barem zvanje pa da ocenimo koliko su meritorni za to! Najprije, bilo tko, ako barem IZDALEKA, poput nas, osjeti aromu znanja i učenosti - takav ti se sigurno neće rugati. Može ti se rugati jedino yebena BIŽUTERIJA - a šta ćeš to njihovo ruganje uzimati u obzir.., niti ih yebati niti dozvoliti da te yebu!

Tako je meni jedan gliše (zapovjednik) postavio pitanje - "Struja, jeste li naučili parametre?!" Čuo pajdo da postoje neki parametri pa udario proveru znanja.., a mislim za nj - da nije bio sposoban niti guzicu obrisati kada bi pošao srat!!!

Uglavnom, nemaš se čega plašiti. Na studiju se ne postaje expert za bilo što - nego služi kao fundamenat za ono što slijedi poslije toga.

I ono što neki zovu "završetkom studija" treba zvati - "POČETKOM UČENJA" - tako je imao običaj reći Stipe Š.

Učiti se prestaje tek kada umremo.., Bog te pomoga'! A danas ima knjiga na Internetu, 'vala Bogu -

da je tako bilo u Stipanovo vrime ja bi bio učitelj danas - a biti učitelj je, kako znamo, NEŠTO VIŠLJE!!!

Last edited by gavro; 15-02-19, 10:03 PM.

Comment

Originally posted by gavro View Post

ono sto sam spomenuo su osnove i pricalo se o pocetnicima i skoli sto ih treba naucit tj dat neke osnove

nizi stupanj je cpp tj controlled pitch propeller,naci da si na flingstons tehnologiji i hebe te napredak...
                            vidis d amoj antisa puca put elktro auta

jer da je to visi stupanj bilo bi vfd full azimuthing thruster variable speed..

ali daleko ce nas prica odves a meni je telefon central pala i nece da de pokrene samo nisam siguran kako je gurnit za upalit

ajde spoji te zicke i taj control volt transformator promjeni ili stavi mali ups nemoj d ate padovi napona brinu

Comment

ono sto sam spomenuo su osnove i pricalo se o pocetnicima i skoli sto ih treba naucit tj dat neke osnove

nizi stupanj je cpp tj controlled pitch propeller,naci da si na flingstons tehnologiji i hebe te napredak...
                              vidis d amoj antisa puca put elktro auta

jer da je to visi stupanj bilo bi vfd full azimuthing thruster variable speed..

ali daleko ce nas prica odves a meni je telefon central pala i nece da de pokrene samo nisam siguran kako je gurnit za upalit

ajde spoji te zicke i taj control volt transformator promjeni ili stavi mali ups nemoj d ate padovi napona brinu
                              Samo javi sta e bilo s centralom, lako za ostalo

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

ode vlada čisti kaos !!!!!!!!!

Comment

Working...
                              X