Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Contract termination ISKUSTVO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Contract termination ISKUSTVO

    Pozdrav,

    Radi se o firmi koja se zove feederlines, agenta necu imenovati jer se valjda zna tko je agent i gdje je agent. Mozda je moja pogreska jer sam potpisao ugovor(2 mj.), ali ipak...
    Kada sam saznao da krecem na brod za treceg casnika kuverte(placa 2600e), pripremio sam se biti sto bolji i skoncentriraniji na posao. Bio sam sretan jer sam dugo cekao na ukrcaj(1god)...
    Sve je bilo u redu dok me kapetan Dusan Zaklan nije poceo doslovno ubijati od posla iskoristavajuci svoju poziciju kao kapetan. Moj posao bio odrzavanje safety opreme, planiranje putovanja, ispravljanje karata i publikacija i opcenito navigacija. Slusao sam sve njegove naredbe i savjete misleci da mi zeli pomoci. Nedugo nakon toga shvatio sam da mi ne pomaze nego da me zapravo pravi glupim. Nisam mu se zelio protiviti kada mi je rekao da moram printati ispravke na obican bijeli papir umjesto na tracing. I jos kaze da moram printati i ispravljati jednu po jednu kartu dok su kompjuter i chartroom bili udaljeni 4m(puno setanja i vremena). Odmah mi je postalo jasno da me koci, usporava i opcenito minira moj posao. Dobili smo novi program za kreiranje voiage plana a za vrijeme mog citanja ,manuala cesto me prekidao i zadavao nove naredbe tako da nisam uspio normalno raditi svoj posao koji je vec sam po sebi bio spor jer sam priznajem neiskusan u smislu sekonda. Na puno nacina me je usporavao i otezavao kompletno cijeli posao. On je to kurvanjski pred C/O sve prikrivao pod etiketom da mi pomaze...
    Sve mu je islo u prilog. Posade je bilo sve skupa 9, dakle ja, on, chief (ukrainac ne razumije pet posto sto se desava,i da razumije boli ga kurac), kapo i prvi makine su nasi, a ostalo filipinci.
    Cak sam ga toliko zivcirao jer sam i dalje uspjevao nekako odradjivati svoj posao iako mi je toliko podmetao. Zatim se dogodilo to da je jednom prilikom prigovorio da puno trosim papir, na sto sam mu ja rekao da mi oduzmu od place... na sto je on totalno pre-reagirao i rekao mi je da mi salje zahtjev za smjenu. Zatim mi je stigao mail:Click image for larger version

Name:	tzzaklan2 001.jpg
Views:	1
Size:	157.4 KB
ID:	288031

    Na sto sam ja prvo umra od smiha prvo zato jer pise da odgovorim ako se ne slazem i ako mislim da nije istina ili nije fer(jer sto je moja ric protiv kapetanove?), a drugo na sto sam se nasmija je to da cu morati platiti put za smjenu i mene. hahaha nakon misec dana ispada kao da sam radio za put do tamo i nazad???!!!!
    Onda sam ja naravno odgovorio slijedece:
    Click image for larger version

Name:	odgovor 001.jpg
Views:	1
Size:	235.4 KB
ID:	288032

    u svakom slucaju zakljucak preko svega. Radia san ka konj, za nikakvu lovu, kapetan me zajeba, i sada ko zna di cu i sto cu? Navodno necu nikad vise nigdi moc jer su me ovi etiketirali kao nesposobnog i retardiranog u najmanju ruku?! Za vrijeme smjene mi je novi sekondo rekao da ce mi kompanija dati drugu priliku?... hmm da li da prihvatim ili ne s obzirom na to sto mi se dogodilo?Jbg sada san se opeka pa i na ladno pusen. A s druge strane triba mi expirience vise od same love...

    #2
    Moli Boga da ti firma da drugu prliku na nekom drugom brodu i sa nekim drugim Barbom.Lipo se skuliraj i smiri,ali nemoj zaboravit,a onda kada Barba Dusan dodje kuci lipo ga posjeti i ''popricajte'' u tri oka. To ti je moj savjet.
    Sad na google vidin da je taj Zaklan neka stara Jugoslavencina i da je bija porucnik bojnog broda od 1988-1991 + duga karijera priko SSM-a na onim njihovim brodima tipa Miso,Kairos,Sv.Jere.Sad mozes na ''razgovor''ponit i kakvu motku sa sebon da ne zafali.
    Last edited by Duka; 29-05-13, 03:06 PM.

    Comment


      #3
      Ha ha.
      Printat ispravke na obični papir a ne tracing.
      Kakav Kralj

      Send from my Mobitelnik

      Comment


        #4
        Dobro ti je Duka napisa. Smiri glavu i skuliraj se.
        Dobro je sta nisi cinija pizdarije.
        Istina nije ti bilo lipo i mora si izisti govna, ali bar nauci nešto iz toga (da bar nisi izija bez veze).
        Proša sam i ja takvu situaciju s Belgijancima , pa znam o cemu pricas.
        Moj savjet ako ti pruzu drugu priliku uzmi i dalje hladne glave uci posa i radiga savjesno.
        Nastoj izbjegavati bilo kakve situacije u kojima ti mogu nešto pribotunati.
        Ako imaš volje uciti neces imati nikakvih problema.

        Comment


          #5
          Originally posted by Baco View Post
          Dobro ti je Duka napisa. Smiri glavu i skuliraj se.
          Dobro je sta nisi cinija pizdarije.
          Istina nije ti bilo lipo i mora si izisti govna, ali bar nauci nešto iz toga (da bar nisi izija bez veze).
          Proša sam i ja takvu situaciju s Belgijancima , pa znam o cemu pricas.
          Moj savjet ako ti pruzu drugu priliku uzmi i dalje hladne glave uci posa i radiga savjesno.
          Nastoj izbjegavati bilo kakve situacije u kojima ti mogu nešto pribotunati.
          Ako imaš volje uciti neces imati nikakvih problema.
          Alo Frane prijatelju moj sto ti se to izdesavalo...ode sekondo sa ''Sali'' ako ti triba kakva pomoc samo javi u inbox.
          Cujes, tu di si isa,ti brodi vjerovatno nemaju trecega nego junior officira,ajmo ga nazvati sekondo i cifa i barbu. Ako se nevaran to ti je prvi brod za trecega,a dobija si posa i drugoga i trecega, znaci safety,karte,passage planove itd...
          Posla ti ima preko glave u to uopce nesumljam i znam da ti nije lako i tesko je to sve povatati. Covjek, ''barba'' ocito zna da ti fali iskustva i zeli ti pomoci sa svojim savjetima,a sad kako ti vidis te njegove savjete to je druga stvar. Vjerovatno su neki savjeti tebi smisni jer bi ti to napravija na puno jednostavniji nacin,ali on ti je barba i o njemu ti trenutno zavisi tvoj posao. Ako nije kasno lipo se coviku izvini (mislija tako ili nemislija),lipo mu se izvini i krenite otpocetka. Kad ti dode u gvardiju lipo ga pitaj sto ste mislili da danas napravim, kad ti kaze, koliko to posla bilo da bilo, kazes u redu barba. Posli gvardije krenes sa poslom...nije vazno koliko ces posla napraviti, vazno je da se trudis i da postujes njegovu ric, koliko on god ovakav ili onakav bija, ''barba'' je brate mili...kad napravis ono sto je trazija od tebe,lipo dodes do njega i kazes,tili ste da napravim to i to rjesija sam to i to...kako cemo dalje...pokusaj biti snjim ekipa, postuj ga i slusaj ga, kazem ti jos jednom ma koliko on ovakav ili onakav bija jer jedino tako mozes uspiti u ovom svemu. Znam te kakav si ne govorim ovo napamet, dite si sa kalelarge i ne naviga samo kalelarga na brodovima ima tu svega i svacega, ali dok nedode tvoje vrime zapamti da samo pali ric, ''da barba, u pravu ste, napravit ce se''. Ma koliko on god bija u krivu napravi kako je reka, naravno osim da je toliko infisa da sa svojim odlukama ugrozava ljude, ali i onda bi se cif triba pozabaviti njime, a ne ti. Frane bija si mi kadet, drag si momak i nebi tija da izvisis kad vidim da je i tebe zivot natira na brod. Izgladi situaciju ako se jos stigne, izvini mu se i kreni otpocetka. Znam kakav si, pametan si momak,ali nije ti jos vrime za sa rogatim se bosti. Meni se isto desilo prvi brod za trecega, ista stvar, samo sto onda nije postoja pomorac.net da mi itko da savjet. Poslusaj savjete od starijih, drzi se i izguraj to...sritno i pozdrav...Kazem ti jos jednom ako ti triba kakav savjet slobodno posalji u inbox..

          Pozdrav...Neven

          Comment


            #6
            Sad sam tek vidija da si vjerovatno vec dosa doma i da je cila moja poruka uzaludna.
            Sto se nisi odma javija kad je zapelo, jbg...
            A sad je na njima oce li te oni zvati, najvjerovatnije nece, a ako te zovu nego sto ces nego prihvatiti...

            E Frane Frane...vezi konja tamo di gazda kaze...to ti je to

            Koliko si reka da si molbe sla, godinu dana...eeeeeee a sto se nisi toga sitija kad te je maltretira s poslom i otisa u kabinu i na miru cita manuale pa ti nebi uskaka...udrija sakon o moradu izbestima se izvika i onda ladne glave otisa na most di si zna da ces ga viti...

            Znan da ti sad solim pamet,ali kad budes sad opet poceja slati molbe i kad vidis koliko je miseci proslo i nedaj Boze godina onda ces se pitati sto je meni ovo tribalo.

            Oprosti ako san te sicim uvridija ali stvarno mi je bilo zao kad sam vidija tvoje ime na onom papiru i stvarno ti zelim sve najbolje. Jos jednom ti kazem ako ti ista zatriba javi se u inbox..

            Pozdrav Frane.

            Jebote Frane Niseteo, svjetski juniorski prvak u veslanju...i ti si da nekom tamo lapanu da te izbaci iz takta, nemogu virovati

            Comment


              #7
              Kolega prosa san i ja takova sranja ka terco jos i gora pa mije puka film capa san ga za brance i ostavija visiti na krilu, dok se nije popisa u gace od straha, vise me nije dira ali nije ni kompanija , stavili me na crnu listu ka terorista , nacionalistu , ludjaka i potencijalnog ubojicu , jebiga Hrvati genocidan narod.
              Zato lipo zivce u zep i pamet u glavu , on misli da se svi drogiraju i rizu zile ka njegova dica.

              Comment


                #8
                Originally posted by Duka View Post
                Moli Boga da ti firma da drugu prliku na nekom drugom brodu i sa nekim drugim Barbom.Lipo se skuliraj i smiri,ali nemoj zaboravit,a onda kada Barba Dusan dodje kuci lipo ga posjeti i ''popricajte'' u tri oka. To ti je moj savjet.
                Sad na google vidin da je taj Zaklan neka stara Jugoslavencina i da je bija porucnik bojnog broda od 1988-1991 + duga karijera priko SSM-a na onim njihovim brodima tipa Miso,Kairos,Sv.Jere.Sad mozes na ''razgovor''ponit i kakvu motku sa sebon da ne zafali.
                znan to mi je poznato... ali jbg. stvarno neznam covijeka, naviga san sa njin misec dana.. malo cudno, jbg ocekivao sam da ce biti malo suzdrzaniji i da me nece bas tako posrat, isto je moga nesto blaze reci i opisati moje neiskustvo.. hocu reci ljuckije... jer ono sto je on napisa nebi ni crnom ciganu... to je razlog zasto san ovo sve i objavija... znan da moran ostati suzdrzan...

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Jose View Post
                  Ha ha.
                  Printat ispravke na obični papir a ne tracing.
                  Kakav Kralj

                  Send from my Mobitelnik
                  i to vec iskoristeni sa jedne strane, cak ne obicni prazni .... WTF?

                  Comment


                    #10
                    Ceka san brod godinu dana. Jedva san ga doceka, kroz tih godinu dana san se ziv poija i razmislja o tome kako ce mi biti na brodu i kako ce mi to biti tanka nit za koju se mogu uvatit i krenit dalje.
                    Znan da moran vezati konja tamo di gazda kaze ali kada ga vezes, on kaze da nije to misto... slusa san ja barbu i guta san dovoljno velike zalogaje govana, ma ka robot san bija.... ali jebiga ispalo je tako kako je ispalo.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by franehr View Post
                      Ceka san brod godinu dana. Jedva san ga doceka, kroz tih godinu dana san se ziv poija i razmislja o tome kako ce mi biti na brodu i kako ce mi to biti tanka nit za koju se mogu uvatit i krenit dalje.
                      Znan da moran vezati konja tamo di gazda kaze ali kada ga vezes, on kaze da nije to misto... slusa san ja barbu i guta san dovoljno velike zalogaje govana, ma ka robot san bija.... ali jebiga ispalo je tako kako je ispalo.
                      A kad ti kazes da je toliki pacijent onda valjda i ovi u firmi znaju makar neki dio te njegove bolesti. Nisi onda ti jedini koji je za njega nesto tako reka i po svemu tome bi stvarno triba dobiti jos jednu sansu.

                      Sritno

                      Comment


                        #12
                        Ja te zapovjednike zovem Capt.Boiler, ne bi se slozio kao sto je netko rekao da se suti on ima iskustva ima da jebe kako mi se cini oficira u zdrav mozak.
                        Zato sluzi inspekcija mostam koju treba vrziti bar jednom tjedno tako da se onda vidi sto ne valja i sto se ne radi kako treba a nametati svoj nacin rada nekome.
                        Svak ima svoj nacin rada rezultat mora biti da se posao napravi kako treba i da sve stima a kako ce se doci do rezultata to je drugi par postola.
                        Mislim da si u svom odgovoru firmi bio preblag da si trebao napisati sve kako je
                        Sta nisam isa u ginekologe

                        Comment


                          #13
                          ma kakav je to komandant koji iskrca terca u njegovom prvom ugovoru, kad se zna da covjek nema iskustva, i pogotovo ako pokaze volju za radom i ucenjem? to rade iskljucivo nestrucnjaci i totalno smece od ljudi.

                          kolega frane, budi bez brige jer ce se tom liku to kad tad obit o glavu i ne brini, naci ces ti vec brod i odradit sve uredno, a budi siguran da ti ovakav nije ni prvi ni zadnji kojeg si upoznao u karijeri, osobito budes li s talijanima ili gregima navigao...

                          Comment


                            #14
                            Kolega Frane iskreno mi je zao sta vam se desilo i nadam se da cete naci brzo novi ukrcaj. Imao sam jako lose iskustvo jednom davno (cak je bio i fizicki obracun) Kolege povise su sve napisale, a ja cu samo nesto nadodat sljedece:

                            Posada cini brod a ne posao bar sam ja tako u zivotu to shvatio a primjera radi trenutno sam na brodu na kojem mi je mozda ekipa bolja nego ikad u zivotu a posada makine je sljedeca.

                            Hrvat,Norvezin,Poljak,Rumunj,Namibijac,Skot,Finac, Juznoafrikanac,Kanadanin,Singapurcanin i Angolac.

                            Ponavljam nikad bolje.

                            Pametnome dosta...

                            Jos jednom Frane ne brini za ukrcaj nadoces ti na svoje samo on nikad nece...
                            Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor[url=http://www.freesmileys.org/smileys.php][img]http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-transport031.gif[/img][/url]

                            Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad.

                            Ne kajem se toliko zbog gresaka koje sam ucinio , koliko zbog dobrih stvari koje sam uradio za pogresne ljude.

                            Cijeniti drugoga je odlika koja pokazuje koliko zelis da cijenu tebe.

                            Comment


                              #15
                              Uvijek sam govorio sto manje nasih na brodu to bolje
                              ko ce koga ako ne svoj svoga
                              Ja idem na brod di su off svi nasi i toga se najvise bojim

                              Comment

                              Working...
                              X