Dobro došli na Pomorac.net!

Dobro došli na Odredište svih Pomoraca - Pomorac.net, zajednicu ljudi sa iskustvom i znanjem. Molimo vas da se registrirate ukoliko niste i poštujte pravila foruma. Za sve probleme vezane uz forum saljite mail na stijepo.jokic@pomorac.net ili upotrijebite Contact Us formu na dnu stranice.

Učlanite se

Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Kadeti i asistenti

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Kadeti i asistenti

Posto dobivam dosta vasih PM-a o pitanjima di se moze naci ovo ili ono za kadeta ili asistenta? Dobra ideja jednog od nasih usera je da otvorimo Thread s pitanjim aasistenata i kadeta o svemu i svacemu sta ih interesira a da to sve bude na jednom mistu.
    Znaci ode asistenti i kadeti mogu pitati sve sto ih interesira od prvog ukrcaja, pravljenja papira , avancavanja i svega drugog a odgovor ce dobiti od svih drugih i sve ce biti na jednom mistu. Tako kad dode neko novi na forum da ako ga interesira nesto sta je vec bilo pitano da moze naci na ovom mistu.
    Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor[url=http://www.freesmileys.org/smileys.php][img]http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-transport031.gif[/img][/url]

Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad.

Ne kajem se toliko zbog gresaka koje sam ucinio , koliko zbog dobrih stvari koje sam uradio za pogresne ljude.

Cijeniti drugoga je odlika koja pokazuje koliko zelis da cijenu tebe.

Poštovani!

Evo naša san post o asistentima i kadetima pa da ga malo oživimo. Vidim da ima dosta nas mlađih koji traže posao a trenutno nije baš bajno sa ukrcajem asistenata i kadeta. Vidim da ode ima dosta iskusnih pomoraca pa ako neko nešto zna kome bi se dalo javit za ukrcaj.

Nek me tuku sve nevere.............!!!!!!!!

Comment

a ja san na bsm,znan da krcaju,pogledaj okolo,ima i drugih,cini mi se ssm,iva,globtik,...

Comment

nije cesto ali ima

Comment

Kakvi su uvjeti na BSM, plača i ugovor, koji brodovi, nije da biram al bolje pitat

Comment

vidim da to postaje malo veci problem. isto je bilo i sredinom 90-tih kada sam ja odlazio na kadeturu. pokusao sam sugerirati u svojoj firmi, ali odgovor je bio da samo filipinci dolaze u obzir, da im nije u budgetu, owneri zele jeftinije... itd.
            svi zele gotovog casnika sa iskustvom, o cemu se ovdje puno pricalo. zbog takve situacije savjetujem svima da ucinu kadeturu/assistenturu gdje god im se ukaze prilika i da na toj firmi naprave 2 ugovora za trecega, a nakon toga u potragu za boljim i po mogucnosti tanker/LPG/LNG, a zatim aplikacije na 100 adresa. ne pucajte odmah na chevron,tk, vela...takve kompanije traze i znanje i iskustvo.

Comment

Je boomarang, u pravu si di san god zva pa trenutno ništa, sad će intervju, pa ovo pa ono, nije vrime da se bira za nas početnike, svi bi mi tili odma nešto upečatljivo al ne ide.
              evo mene osobno interesiraju tankeri pa me sad zanima jeli problem pribacit se ka terco sa npr. kontenjera na tankera?

Pozdrav!

Comment

ma mladi moji,zavrsite to stas imate bilo ndi samo da mozete brevet napravit,posli mislite o svemu ostalome,ja bi ovo i ono,zajebi,kad znas posal mozes rec tako nesto,nema ti velike razlike u brodovima,razlike se svode u biti na tvoj komfor,za jednoga strojara nema veze tip broda nego koliko on razumi svojposl a vi jos niste ni poceli,ako tin je neko reka da su plinasi zakon,jesu,bar sta se placa tice ali evo ja 20 god navigacije (cista)pa ne mogu tamo sve vam govori,tek pocinjes,kad napravis brevet misli dalje,ako ti je do love ajde na plinase(ovde ima ljudi ka frenki koji ti mogu rec i druge opcije),ako uspijes,uspija si,sta da ti kazen,nervirate me jer tili bi sve odma a toga nikad nije biloniti ce bit,da bi bija dobar u svome poslu moras ga naucit,da bi ga naucija moras ga radit par godina minimum da bi neki kurac razumija,neko prije-neko kasnije ali sve se svodi na to da ako znas svoj posal ni onda ne mozes sta oces jer idioti reguliraju svijetom a najbolji orimjer ti je nasa draga vlada i kokosinjac uz nju,u se i u svoje kljuse

Comment

Alo kokolo nemoj se ljutit ha ha.
                  Ma razumin ja tebe, al jebiga mi mlađi čujemo vake nake priće i onda nan se u glavi stvori ludilo.
                  Fala na savjetima, šta si reka najbitnije je naučit posa pa je onda sve lakše

Comment

Assistent pohvala za ozivljavanje ovog vec zaboravljenog threada. Mislim da bi tribao biti jedan od vise koristenih jer ovaj forum je bio i pokrenut d abi ladima se pomoglo i to je jedan od njegovih prvih duznosti.
                    Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor[url=http://www.freesmileys.org/smileys.php][img]http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-transport031.gif[/img][/url]

Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad.

Ne kajem se toliko zbog gresaka koje sam ucinio , koliko zbog dobrih stvari koje sam uradio za pogresne ljude.

Cijeniti drugoga je odlika koja pokazuje koliko zelis da cijenu tebe.

Comment

sve je tu vec receno na stranicama, ali je dobro da je otvoren ovaj thread jer ce ondamomci lakse pronac...
                      sto se tice posla...dakle, nazalost situacija je takva kakva je...shvacam ja vas da bi svi htjeli na najbolje kompanije, ali vam ne ide tako (osim mozda uz neku vezu / preporuku i sl)...
                      zato, kontaktirajte sve moguce firme - budite dosadni...ne birajte puno brodove (tankeri,kontejnerasi,bulkovi,putnicki)...bitno je to odradit...
                      agencije koje krcaju kadete : Azalea ZD, Tankerska ZD,Globtik ST, IVA Shipping ST, BSM ST, IMA Sibenik, Jadroplov ST, SSM ST, OSM ST, Zorovic RI, Euros RI, Columbia SM RI....
                      Mozda i ovo : Sidro Dubrovnik Ltd.-Shipping Agency-Prijevorska 5-Dubrovnik 20000 00385 20 357 920 sidro@globalnet.hr krcaju na : http://www.rnkeo.com/
                      Last edited by sea_st; 01-03-09, 09:36 AM.
                      ...ca smo na ovom svitu...

Comment

Ej evo imam još par pitanja, Brzo se ukrcajem na atlanship ka čistać al će mi upisat asistenturu, pa me zanima da li se ja prije ukrcaja moram javit u kapetaniju kako bi mi slali uplatnice za mirovinsko i zdrastveno i šta im treban odnit, ženska će mi iz švicarske poslat najvjerojatnije ugovor za čistaća prije ukrcaja, pa bi ja na brodu tražija da mi iz švicarske pošalju ugovor za asistenta, jer mi za ovjeru navigacije treba ugovor i iskrcajna lista? dali kadeti i asistenti plačaju porez?
                        Neznam jel ovo točno pa ako ko zna molija bi vas za informacije.
                        Unaprijed se zahvaljujem!

Comment

plaćaju, plaćaju....
                          moraš se prijaviti na kapetaniju.
                          na brodu se lako napravi, ako je normalan master, da ti se u matrikulu i iskrcajnu listu napise assistent umjesto cistac, ali ne znam kako nase kapetanije to prihvacaju. ispitaj to i u svakom slucaju uzmi vjezbenicki dnevnik.

Comment

Ok, to na brodu neće bit problema (valjda) jer tako rade u firmi sa asistentima i kadetima (krcaju ka mornare i čistače) pa valjda su masteri upučeni u to. Znači bitan mi je upis u matrikulu i iskrcajna lista, nikakav ugovor za ovjeru navigacije. A prije ukrcaja jel triban nosit ugovor u kapetaniju ili se samo prijavin ka asistent.

Comment

evo ovako, vidim da si iz trogira pa ti je nadlezna LK split.
                              kada udjes u kapetaniju idi na desno na kraj hodnika, posli porte.
                              tamo ti je kancelarija nadlezna za te stvari. na vratima ti pise sto sve treba donijeti za prijavu prije ukrcaja na brod ako nemas agenta u hrvatskoj.
                              ako imas agenta onda bi to on trebao obavljati za tebe.

Comment

Working...
                              X