Dobro došli na Pomorac.net!

Dobro došli na Odredište svih Pomoraca - Pomorac.net, zajednicu ljudi sa iskustvom i znanjem. Molimo vas da se registrirate ukoliko niste i poštujte pravila foruma. Za sve probleme vezane uz forum saljite mail na stijepo.jokic@pomorac.net ili upotrijebite Contact Us formu na dnu stranice.

Učlanite se

Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Pomorci tra?že: Dajte i nama beneficirani radni sta?ž kao i baletanima

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

naravno da su vizionari, nisan to nikad pobija. gledaju unaprid kako sebi osigurat guzicu a drugima sta dragi bog da.
    nije mi niko javija je li starome ozdravija znjut, je li skinija gips??? ako je, ide pas opet u akciju zapisavanja veceras, crna magija! a lipo bi ga bilo vidit na oti prosvijed sa stakon, more i bandiru vezat, zlu ne tribalo.

Comment

Originally posted by maninjorgo View Post
      a rafo moj dobri i posteni... nidje makiniste ne spominjes dje treba i mislit kaco!!?? sto si i ti od onijeh kad dovede teret onda je on doveo a kad se naprdi, onda su se naprdjeli?? nemoj zajebavat!!
      kako nisam, jesam odma uvazene kolege strojare spomenio pod 3,4 ... a dalje se valjda podrazumijeva... jedino sam vas izostavio iz ovo kinesko more i to

a nisam vam ja jedan od tijeh moj gospuaru
      Too much brain, also no good.

OS Mohamed Lahir

Comment

Originally posted by Raphaelus View Post
        kako nisam, jesam odma uvazene kolege strojare spomenio pod 3,4 ...
        A ka i da nisi jer ako nismo na prvom mistu dalje ti ni ne citamo.
        NE EU-ropskoj uniji!!!

http://web6907.netdomena2.com/Forum/...=active_topics

Comment

cc eto, sad ja nevaljam, tako mi i stari odma cim nesto reces sto mu nije po volji odma sta vi palubarci ocete ovo ono...
          Too much brain, also no good.

OS Mohamed Lahir

Comment

a moga si vec naucit da smo nenadjebivi

Comment

a tek električari.....hmmmmm....ko njih mo?že nadjebat

Comment

e boga ti!!! narocito kad se vas par uvati za ruke, a dva zadnja drze bus barove u ruci!

Comment

Ajmo vratite se na temu.A vidi ovo.Danci bolje tretiraju svoje narkomane nego Hrvatska svoje pomorce.
                  http://www.slobodnadalmacija.hr/Svij...6/Default.aspx

Kapetane Predraže povedite nas u boj. 20 godina sta smo cekali je dosta.Necemo cekati ni minute vise.
                  NE EU-ropskoj uniji!!!

Comment

Originally posted by Raphaelus View Post
                    cc eto, sad ja nevaljam, tako mi i stari odma cim nesto reces sto mu nije po volji odma sta vi palubarci ocete ovo ono...
                    ima stari pravo..

Comment

http://www.slobodnadalmacija.hr/Novo...i-olakice.aspx
                      NE EU-ropskoj uniji!!!

Comment

Evo ga ovako se stvari rade u Hrvatskoj zemlji sranja. Nakon pustih sastanak,povjerenstava,izgubljenog vremena i nakon sto su izasrali toliko govana rezultat je da nema rezultata.Evo ovako izgleda beneficirani radni staz u pomoraca u Hrvatskoj.
                        Nakon što je konstatirano da je Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva protiv prijedloga o uvođenju tzv. beneficiranog staža za zanimanje pomorac, a nakon duge i konstruktivne rasprave svih prisutnih zaključeno je:

- predlaže se da se iz prijedloga izmjena Pomorskog zakonika izbriše stavak koji govori o stažu osiguranja s povećanim trajanjem za pomorce (za godinu dana 15 mjeseci);

- predlaže se da, kao jedini prijedlog ostane, pomorci mogu u mirovinu sa 60 godina života uz uvjet da su plovili i plaćali doprinose najmanje 15 godina.

I sad veliko pitanje da li je uvjet 15 godina navigacije ili 15 godina u sistemu.Ovako kako je napisano ovo je izrazito nedoreceno,a zna se tko ce izvuc deblji kraj sa ovom nedorecenosti.
                        Mora sam editirat post i ovo pocrvenit jer mi se cini da vas puno nece primjetit ovo sto sam napisa.
                        Last edited by Branko; 28-01-11, 02:48 PM.
                        Ovdje le?ži,ne bje?ži jer nije svje?ži!

Comment

Danas je u podne i po Barba Luka zezelija svin saborkim zastupnicima ( prije nego je prekinija sjednicu Sabora ) ugodan vikend sa zeljom da se dobro odmore i pripreme za nastavak sjednice u sridu ... more biti da ce se koji od nijh i odmoriti pa razmisliti o p.......... koje izglasavaju pa cemo i mi dobiti beneficirani staz i triba o tome dobro razmisliti jer su brodi sve noviji i noviji , puno je lakse radit na njima nego pri trideset godina . Tada je bilo po deset dana u portu i tridesetak ljudi na brodu , pa dok ih upoznas moras se oznojiti , a da ne govorimo o "pustoj" administraciji na makini ... ma molim Vas , sta mi ocemo , puni smo para za malo rada !

Comment

Eto zato mi nismo pomorska zemlja, i nikad nećemo biti.Kad o nama odlučuju ljudi koji mora vidjeli nisu osim na godi??njem , kad o ribarima odlučuju pčelari i ratari. Popijač odlučuje o nama ...haha koja je ovo cirkusana i ma??kara od dr?žave. parodija na dr?žavu.
                            ....mladost je htjela daljine , luke bez tvoje topline
                            al uvijek si bio i ostao grade če?žnja u srcu mom
                            ja sam u tvojoj ,ti u mojoj du??i , Rijeko jer moj si dom

Comment

Radi se o necem drugom. Na taj sastanak barem iz onoga sto sam ja procitao u sredstvima javnog informiranja nije pozvana UPH, nije pozvana doduse ni Udruga strojara, ni Udruga kapetana.Pozvan je SPH i Udruga kapetana Sjevernog Jadrana ciji je clan opet Brazzoduro, kapetan I klase, Vojna posta Gerovo, ves: sanitet.
                              Ministarstvo ne poziva odredjene Udruge jer nisu podobne odnosno bore se za interese pomoraca.
                              A dokle god se ne stvro kriticna masa i ljudi shvate da se moramo okupit svi zajedno ovi nas mogu zajebavat.Interesantno mi je da na ono moje gore crveno obojano nema reakcije.Ko da nikoga nije briga za buducnost.Ja sam na svu srecu svoju buducnost rijesio i to nekoliko puta,ali sto cete vi ili bar velika vecina vas?????
                              I dokle god mi ili vi budete samo ovdje prdili bez konkretnog plana i cilja biti ce nam ovako ili gore.Bolje sigurno nece.
                              Ovdje le?ži,ne bje?ži jer nije svje?ži!

Comment

Zbilja sramota jer ni SPH i Udruga kap. sjev. Jadrana ( koja se usput , pona??a kao neka zatvorena masonska lo?ža, svete krave) nisu mjerodavni niti predstavljaju pomorce, bar ne njih 95%. ??alosno UPH je morao biti tamo, a i ostale udruge.
                                ....mladost je htjela daljine , luke bez tvoje topline
                                al uvijek si bio i ostao grade če?žnja u srcu mom
                                ja sam u tvojoj ,ti u mojoj du??i , Rijeko jer moj si dom

Comment

Working...
                                X