Dobro došli na Pomorac.net!

Dobro došli na Odredište svih Pomoraca - Pomorac.net, zajednicu ljudi sa iskustvom i znanjem. Molimo vas da se registrirate ukoliko niste i poštujte pravila foruma. Za sve probleme vezane uz forum saljite mail na stijepo.jokic@pomorac.net ili upotrijebite Contact Us formu na dnu stranice.

Učlanite se

Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Nova pravila baniranja

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Nova pravila baniranja

Postovni useri

Ovim putem vas zelim upoznati s novim pravilima baniranja i davanja opomena na forumu www.pomorac.net.
    Posto imamo novi i moderniji izgled foruma s tim novitetom smo dosli do olaksanja poslova za moderatore i administratore. Naime kraj svakog posta bilo kojeg usera mi ako voditelji foruma imamo iconu koja nam daje mogucnost javne opomene. Uz javnu opomenu imamo i bodove koje dobija svaki user nakon opomene ,a nama je vidljiv jer kraj svakog njegovog posta u buducnosti ima ta opomena i to stoji kraj njega toliko dugo koliko mi ocjenimo da je dana zasluzio da mu opomena vridi. Dakle pravila su sljedeca.

Prva opomena nosi 5 bodova i stoji kraj vaseg user name-a 7 dana a nakon tog vrimena se brise automatski. Naravno ako taj user u tih 7 dana napravi ponovo nesto sta zavriduje opomenu dobija drugu opomenu i ban od 7 dana te jos 5 bodova.

Nakon povratka od 7 dana user se vraca na forum kao da nije nikad imao opomenu ali ima skupljenih 10 bodova. Da bi mu se taj zuti karton obrisao taj user mora biti 6 miseci bez javnih opomena i onda ce se njegovo stanje vratiti na 0 bodova. Ako slucajno nakon povratka od 7 dana baniranja dode i opet napravi neku stvar koja zasluzuje opomenu on je dobiva i opet ima javnu opoemnu ali ima 15 bodova jer je dobio jos 5 za taj zadnji nazovimo ga incident. Taj user mora imati godinu dana bez opomena da bi mogao izbrisati tih 15 bodova.
    I za kraj ako u slucaju da user ima 15 bodova i dobije novu opomenu on ce biti zauvijek baniran s foruma www.pomorac.net

S ovim nacinom rada zelimo userima omoguciti da imaju pravo na pogresku i na ispravljanje te pogreske ali isto tako zelimo da se zadrzi visoki nivo kulturnog izrazavanja kojeg nastojimo drzati na forumu kao sta je u zadnje evo skoro 3 godine. Isto tako na ovaj nacin cemo moderatorima i administratorima pomoci da lakse prate one usere koji su konfliktni i da ne moraju pamtiti njihove greske nego da se sve vrsi automatski.

Hvala vam svima na suradnji i nadam se u ime svih voditelja foruma da do ovih gore navedenih sankcija nece doci a ako ih i bude da ih bude u sto manjem broju kao sta je to bilo i do sad. Mi razumimo da priko 3000 ljudi nemoze uvijek isto razmisljati ali isto tako smo misljenja da vulgarizam i vrijedanje nevodi nikoga na pravi put pa tako i ovaj nas forum.

Hvala na vasem vremenu
    Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor[url=http://www.freesmileys.org/smileys.php][img]http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-transport031.gif[/img][/url]

Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad.

Ne kajem se toliko zbog gresaka koje sam ucinio , koliko zbog dobrih stvari koje sam uradio za pogresne ljude.

Cijeniti drugoga je odlika koja pokazuje koliko zelis da cijenu tebe.
Working...
X