Dobro došli na Pomorac.net!

Dobro došli na Odredište svih Pomoraca - Pomorac.net, zajednicu ljudi sa iskustvom i znanjem. Molimo vas da se registrirate ukoliko niste i poštujte pravila foruma. Za sve probleme vezane uz forum saljite mail na stijepo.jokic@pomorac.net ili upotrijebite Contact Us formu na dnu stranice.

Učlanite se

Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Članarina za SPH

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Članarina za SPH

Evo se danas potegla rasprava mene kontra moga kolege ovde na brodu, naime firma koja dr?ži va?žećim sporazum NSU-SPH, svaki misec od moje plaće istrese 27 ojra Facaduru i ekipi manjamukta??a...
    Po kojoj osnovi oni to mogu odbijat od moje plaće ako ja nisam njihov član niti to namjeravan postat...
    Ima li ko kakvo slično iskustvo..
    ..Mirko.. pazi metak..

e kolega, ima san ja istu raspravu sa barbom i sa kapom od kojih svaki tumaci tu stvar drukcije, naime kapo kaze da mi placamo norveski sindikat a barba da placamo nas. ni ja nisam odusevljen ako ta lova ide ekipi usidjelica iz nasega sindikata. mislim da bi mi u biti trebali trazit objasnjenje priko Bozica, ali cini mi se nekako da tu nema bas previse srice

Comment

Originally posted by jadran74 View Post
      Evo se danas potegla rasprava mene kontra moga kolege ovde na brodu, naime firma koja drži važećim sporazum NSU-SPH, svaki misec od moje plaće istrese 27 ojra Facaduru i ekipi manjamuktaša...
      Po kojoj osnovi oni to mogu odbijat od moje plaće ako ja nisam njihov član niti to namjeravan postat...
      Aj ti malo pojasni post.NAime meni se cini iz njega da ti navigas na Bozica koji se drzi slova zakona i uskracuje 0,5% tvoje place i proslijedjuje je sindikatu.BTW iako si rvacki gradjanin mozes istupit iz sindikata i ne bit sindikalista(npr.Moj tata je istupija jos davno,davno)
      Sad se bas mislim koliko ovaca tamo ima na Bozica kojemu ovi dizu godisnje cca 300 erla bez da ste zablejali?
      Pa sta nitko do sada nije pogleda platnu listu i pobunija se.Kao sto smo rezimirali na drugom threadu lako li je bit coban sa ovakvim ovcama.
      A sta se tice objasnjavanja ja se ne volim previse objasnjavat.Posla bi jedan mail momentalno ovakvog sadrzaja
      Druze Bozicu
      Primjetija sam da od moje place uskracujete iznos od xx dolara svaki mjesec i uplacujete tu i tu.Molim Vas da ta praksa prestane od ovog trenutka inace Vam garantiram da cu Vam ja uskratit svoje usluge po primitku iduce place.
      Unaprijed zahvaljujem
      xxxx
      Last edited by Frankie; 13-01-10, 06:06 AM.
      NE EU-ropskoj uniji!!!

http://web6907.netdomena2.com/Forum/...=active_topics

Comment

to ti je jadrane vjerovatno zbog toga sto Bozic ima potpisan kolektivni ugovor sa sindikatom,i onda ti oni uredno skidaju za clanarinu bio ti clan ili ne
        iz tvoje sam kolijevke Rijeko

Comment

Originally posted by pantigana View Post
          to ti je jadrane vjerovatno zbog toga sto Bozic ima potpisan kolektivni ugovor sa sindikatom,i onda ti oni uredno skidaju za clanarinu bio ti clan ili ne
          Ma moze on imat potpisan kolektivni ugovor i sa crnim vragom ali Jadranove pare nitko ne smi dirat.Jadrane sad je sve na tebi.Vjerujem da je ovo problem kod svoh kolega sa SSM-a i ne bi bilo lose da ovo odradis da ih se odjebe za ovaj reket.Joj pa kako me ovako rano izjutra raspizdi.Danas ce past nevine zrtve vec vidim,a sve tvojom krivnjom.
          NE EU-ropskoj uniji!!!

Comment

Ima vec par miseci da sam ja ovo spominja.
            Ja nemam posrednika za ukrcaj,tj imamo predstavnika koji radi samo za nas.Plaća dolazi direktno iz Norve??ke i oni to automatski skidaju.Ka sto je neko reka,oni imaju nekakav qrčevi sporazum potpisan sa SPH(koji je slijed njihovog zakona)i tu se nista neda ucinit.
            Nabijen ih.
            Gdje se konji tuku i igraju,tu magarcu nigdje mjesta nema

Comment

Originally posted by stari guc View Post
              Ja nemam posrednika za ukrcaj,tj imamo predstavnika koji radi samo za nas.Plaća dolazi direktno iz Norve??ke i oni to automatski skidaju.Ka sto je neko reka,oni imaju nekakav qrčevi sporazum potpisan sa SPH(koji je slijed njihovog zakona)i tu se nista neda ucinit.
              Nabijen ih.
              Upravo ka sta je guc reka, nama placa ide direkt od poslodavca, a oni postuju sporazum izmedju SPH i NSU i u njemu lipo stoji svaki misec toliko i toliko erla za barba Bracu, i naglaseno stoji u ugovoru da samim odbijanjem od place, nisam clan SPH nego moran poslat zahtjev za pristupnicom itd...
              Evo cita san najnoviji ugovor kojega su barba Braco i Svale potpisali prije godinu dana i koji je na snazi jos cilu ovu godinu, i upravo tako stoji...
              ..Mirko.. pazi metak..

Comment

re

vidio sam primjere da takve stavke placa brodovlasnik, no moguce je i da se legalno odbija od place pomorca. ja bih trazio na uvid dokument koji potvrdjuje opravdanost takvog haraca, no bojim se da je to po principu take it ot leave it. sretno.
                sea is our environment

Comment

Nabijen ih.
                  Vjerovatno nije sa SPH nego sa nekim drugim sindikatom pod skutima ITF-a. Sve firme koje imaju brodove koji ticu porte u Skandinaviji imaju potpisane takve kolektivne ugovore s njima. Ja sam navigao na norveskoj firmi koja je imala potpisan kolektivni ugovor sa norveskim i ruskim sindikatima clanovima ITF-a i po mom ugovoru lova je isla ruskom sindikatu i to je bio uvjet za dobit posal kod njih.
                  @ Jadran
                  Baci ciribimbu u svoj ugovor mora negdi bit unutra ta stavka (obicno pri kraju). Ako je nema onda ti neovlasteno odbijaju od plaje, a ako ima ne mozes, na zalost nista kontra toga dok si na postojecem ugovoru.
                  Navigati se mora ...

Comment

Ima dosta stavki iz moga ugovora koje moran raspravit, ovo je samo jedna od njih, ali kako san avanca, ugovor je dosa mailon, pa je bilo ka sta kazes tejkit or livit...
                    Neda mi se sa njima raspravljat ovako mailovima, to cu u tri oka kad dojen doma, pa cu van rec ishod...
                    ..Mirko.. pazi metak..

Comment

@belboy

Bas je SPH.Provjereno.Nisam moga virovat,ali je tako.Ne moze se nista prominit.
                      Gdje se konji tuku i igraju,tu magarcu nigdje mjesta nema

Comment

@belboy

Bas je SPH.Provjereno.Nisam moga virovat,ali je tako.Ne moze se nista prominit.
                        Moze,moze.Kako tebi netko moze odbivat od place za clanstvo koje ne zelis,uslugu ili ne uslugu koju ne zelis???
                        NE EU-ropskoj uniji!!!

Comment

Originally posted by jadran74 View Post
                          Evo se danas potegla rasprava mene kontra moga kolege ovde na brodu, naime firma koja dr?ži va?žećim sporazum NSU-SPH, svaki misec od moje plaće istrese 27 ojra Facaduru i ekipi manjamukta??a...
                          Zovem se BRAZZODURO. u mojoj ekipi su kap. GLAVOČIĆ i KRONJA. na svu sreću plaćeni smo od ITF-a prema Budgetu, koji za va??u informaciju za 2010. iznosi 1.398.348,81 HRK i svaku lipu zaradimo.
                          Vi se po običaju ne predstavljate pa mo?žete i lagati koliko vas volja. Braco nikada nije i ne potpisuje NIS Collective Agreement.

Mirno more,
                          kap.P.brazzoduro

Comment

Ovo znaci da je i on na stranca...........
                            We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails

Comment

Stovani Kapetane.
                              Hvala na lipim ricima, sacekajte uru ipo da izadjen iz gvardije pa cu van skenirat Collective agreement SPH - NSA sa Vasim potpisom na dnu.
                              I naravno postat ovdje da svi vide...
                              ..Mirko.. pazi metak..

Comment

Working...
                              X