Dobro došli na Pomorac.net!

Dobro došli na Odredište svih Pomoraca - Pomorac.net, zajednicu ljudi sa iskustvom i znanjem. Molimo vas da se registrirate ukoliko niste i poštujte pravila foruma. Za sve probleme vezane uz forum saljite mail na stijepo.jokic@pomorac.net ili upotrijebite Contact Us formu na dnu stranice.

Učlanite se

Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Kapetanski ispit u Splitu

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Kapetanski ispit u Splitu

Evala,
    nisan bas cesto na forumu jerbo su me umele obaveze ali bi bija zahvalan ako mi neko moze dat koju informaciju o kapetanskom u Splitu. Sad san na brodu i triba bi doc 5 dana prije ispita pa me zanima par stvari:
    Da li je dozvoljena upotreba formula na papiru?
    Sta se sve triba donit na ispit?
    Kakav je raspored ispita po danima?
    Jesu li ista pitanja i zadaci ako polazes za prvoga ili kapetana?
    Bilo koja druga informacija je dobrodosla

Unaprid zahvaljujen i biljezin se sa stovanjen......
    Laganini po moru se brckam

Originally posted by gen. war View Post
    Evala,
    nisan bas cesto na forumu jerbo su me umele obaveze ali bi bija zahvalan ako mi neko moze dat koju informaciju o kapetanskom u Splitu. Sad san na brodu i triba bi doc 5 dana prije ispita pa me zanima par stvari:

1. Mo?že?? imat svakakve materijale na pismenim ispitima, uključujući rje??ene zadatke u tekama i naravno digitron. Mislim čak da je jedan svojedobno i laptop donia...

2. A na ovo ??ta sve triba donit, najbolje ti je donit znanje i rje??enja problema Ne znam ??ta da ti na to odgovorim. Standardne sheme za ispite (olovka, gumica, digitron, itd...)

3. Meni je(2005.) bilo prve dva dana svi pismeni i jedan-dva lak??a usmena, a onda druga dva sve ostalo. odr?žavanje broda nisu pitali

4. Ista su pitanja za prvoga i kapetana

Od ostalog - prijavi sve na vrime i po PS-u jer ti ekipa sa kapetanije neće dozvolit gre??ke u koracima po pitanju birokracije. Ako zakasni?? ima?? odjeb. Isto tako mora?? imat sve ove brevete prije potrebene, uključujući ARPA management kurs koji sam traje 4-5 dana, a ako ga nema?? - nema ispita.

Pozdrav

Comment

Ovo ti je sve tocno

Ali stvarno pripazi na potrebene dokumente, navigaciju,
      vrazju arpu, ako si je polagao do 2002 tamo polovica godine onda ti stara vrijedi

Ako imas mali palmic sa tamaya programom unutra bi ti bilo fino. Neki su i to imali, ali samo za provjeru jer nije americki a b c sistem a ako si dovoljno pametan da to napravis onda te na usmenome ceka verbalno rijesavanje zadatka korak po korak

I puno srece jer ces je trebati.

Znas onu staru: bolje se rodit bez kurca nego bez srece, jer ako imas srece izrast ce ti nova kita

Comment

Fala in

Fala lipa na informacijama. Iman svu kartusinu sta triba jer se spreman uvatit taj ispit ima vec godinu dana. Nada san se uvatit ovi 08.11. ali imamo neke frke na probnoj voznji pa san vjerovatno i ovi rok popusija......nema veze barenko cu utvrdit gradivo..ha..ha
        Laganini po moru se brckam

Comment

Originally posted by gen. war View Post
          Evala,

ne znam tocno, ali neka me netko ispravi ako grijesim....
          zar nisu ukinuli taj ispit za mastera, nego samo sa određenim mjesecima navigacije kao prvi (2 god ili tako nesta) mozes izvaditi taj brevet, tj. brevet mastera???

Comment

Originally posted by jakeld View Post
            ne znam tocno, ali neka me netko ispravi ako grijesim....
            zar nisu ukinuli taj ispit za mastera, nego samo sa određenim mjesecima navigacije kao prvi (2 god ili tako nesta) mozes izvaditi taj brevet, tj. brevet mastera???
            Nije ti u potpunosti tocna konstatacija dragi kolega.

Master license mozes izvaditi i sa 36 mjeseci navigacije kao casnik, naravno uz uvjet da si polozio za prvoga

Comment

Nije ni vaša cjenjeni kolega. 36 miseci navigacije kao časnik je točno ali od toga treba biti barem 12 kao prvi palube.

EDIT: Evo i službeno:
              Svjedodžbu o osposobljenosti za zapovjednika broda od 3000 BT ili većeg (STCW II/2), stječe pomorac koji:
              – je završio visokoškolsku naobrazbu nautičkog smjera, u trajanju od najmanje dvije godine;
              – ima najmanje 12 mjeseci plovidbene službe u svojstvu prvog časnika palube na brodovima od 3000 BT ili većima u neograničenoj plovidbi ili velikoj obalnoj plovidbi ili
              – ima najmanje 36 mjeseci plovidbene službe u svojstvu časnika plovidbene straže na brodovima od 3000 BT ili većima u neograničenoj plovidbi odnosno velikoj obalnoj plovidbi;
              – ima položen ispit iz članka 21. ovog Pravilnika;
              – udovoljava propisanim zdravstvenim uvjetima, posebice u pogledu vida i sluha.
              Last edited by Oceansoul; 25-10-10, 11:14 PM.

Comment

@oceansoul

Prijatelju posta si zakonik i opet si krivo protumačia

Dakle ILI 12 miseci kao prvi palube ILI 36 miseci kao OOW. Uz polo?žen ispit naravno. Dakle od ovih 36 kao OOW ne triba bit 12 kao prvi.

Comment

O jebem ti ili...
                  Kad sam br?ži na prstima nego u glavi.

Isprike

Comment

Originally posted by Oceansoul View Post
                    O jebem ti ili...
                    Kad sam br?ži na prstima nego u glavi.

Isprike

Ma sve je to za ljude i pomorce.
                    I meni se prasina vec skupila na sivim stanicama

Comment

Pozdrav

Da li netko mozda zna moze li se iz narodnih novina ili pomorskog zakonika naci pitanja ili nesto okvirno iz pojedinih predmeta.
                      Mislim, znam da se moze, ali ja neznam kako...
                      Netko sigurno zna

Comment

Originally posted by dbosolt View Post
                        Pozdrav

Da li netko mozda zna moze li se iz narodnih novina ili pomorskog zakonika naci pitanja ili nesto okvirno iz pojedinih predmeta.
                        Mislim, znam da se moze, ali ja neznam kako...
                        Netko sigurno zna
                        http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=6456

Comment

Koliko triba vrimenski odprilike za spremit se za kapetanski ispit i ako mozete napisat kontakte ljudi koji daju repeticije.
                          unaprid fala

Comment

Originally posted by markiz View Post
                            Koliko triba vrimenski odprilike za spremit se za kapetanski ispit i ako mozete napisat kontakte ljudi koji daju repeticije.
                            unaprid fala
                            evo ja san taman polozija kapetanski u splitu proslu sedmicu. sta se tice priprema za zadatke ti triba minimum 2 miseca. za zeoriju nesto manje, al svejedno nemoj ostavit sve za zadnjih par dana. ja san ti na konzultacije isa u kap Roka. malo je skuplji ali odlicno pripremi.

Comment

Kapetanski u Sibeniku

Ima li tko iskustva sa kapetanskim ili porucnickim ispitom u Sibeniku.
                              Adriamare nudi uslugu konzultacija za kapetanski ispit. Gospodja mi je rekla preko telefona sljedece: trajanje koznultacija tjedan dana - cijena 6000 kn (u cijenu uracunat i rucak :-))))
                              Iskustva sa ovime?

Comment

Working...
                              X